Reklama

Po równym nad jeziora

Opublikowano:
Autor:

Po równym nad jeziora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz bliżej do remontu popularnej drogi prowadzącej na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Na początku roku wójt gminy Ludwin planuje wydać pozytywną decyzję środowiskową, która otworzy furtkę tej inwestycji.

Chodzi o drogę wojewódzką nr 820 Łęczna – Sosnowica Dwór. Prawie 28-kilometrowa trasa dzisiaj jest wąska i wyboista. Po przebudowie na całej długości powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Jezdnia zostanie poszerzona do siedmiu metrów.

Zostaną zbudowane nowe ronda – przy skręcie do miejscowości Podzamcze i Piaseczno oraz w Dratowie. Istniejące rondo w Ludwinie będzie rozbudowane. Powstaną lewoskręty do Dąbrowy i Piaseczna.

Przebudowa drogi została ujęta w planie transportowym przebudowy dróg wojewódzkich, których modernizacja będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obecnie Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje dokumentację techniczną inwestycji. Jej ostateczny kształt będzie zależał od uwarunkowań środowiskowych.

Postępowanie środowiskowe jest już na finiszu. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała już warunki realizacji inwestycji. Raport oddziaływania na środowisko przebudowy pozytywnie zaopiniował sanepid.

Wójt gminy Ludwin, który jest organem wydającym decyzję środowiskową dla planowanej przebudowy wysłał jeszcze dokumenty do Polskich Wód, ale te w czwartek 20 grudnia poinformowały go, że nie mogą opiniować raportu, bo powstały po 1 stycznia br., a postępowanie środowiskowe rozpoczęło się wcześniej.

- W takim razie już na początku 2019 roku wydamy obwieszczenie o pozytywnej decyzji środowiskowej w sprawie planowanej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 820. Decyzja uprawomocni się miesiąc po obwieszczeniu – zapowiada wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.

Wydanie pozytywnej decyzji środowiskowej da zielone światło do przygotowania dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia procedury przetargowej. Przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony pod koniec 2019 roku.

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE