Reklama

Podwyżka dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze 150 zł na 300 zł wzrosła dieta sołtysów gminy Łęczna i przewodniczących rad łęczyńskich osiedli. - Nie jest to jednak podwyżka o 100 proc., bo zmienił się sposób naliczania diet - podkreślają urzędnicy ratusza.

Do tej pory 16 sołtysów w gminie i sześciu przewodniczących łęczyńskich osiedli otrzymywało 150 zł za udział w sesji i na komisjach rady, na które zostali zaproszeni.

Od 1 stycznia 2020 roku zmienił się sposób naliczania diet. Teraz każdy przedstawiciel sołectwa i osiedli otrzyma 300 zł. Ta kwota będzie zmniejszana o 60 zł w przypadku nieobecności na sesji i o 30 zł w razie absencji na komisji.

 - Dzięki tym zmianom diety sołtysów i przewodniczących wzrosną, ale nie o 100 proc., jak gdzieś to było podnoszone – podkreśla Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza, który dodaje, że podwyżki mają zachęcić mieszkańców do chęci sprawowania funkcji.

Ostatnio były bowiem problemy z wyłonieniem kilku sołtysów. Nie było też chętnych do rady osiedla Bobrowniki.  

– Ale przede wszystkim chcieliśmy tych ludzi docenić. Oni wykonują ciężką pracę u podstaw, bo to sołtysi spotykają się bezpośrednio z mieszkańcami. Chcemy zrekompensować im koszty dojazdów na sesje i spotkania komisji – mówi Grzegorz Kuczyński.

Kamil Kulig

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE