Reklama

Policjanci idą na plaże [KIEDY I GDZIE MOŻNA WYCHODZIĆ]

Opublikowano:
Autor:

Policjanci idą na plaże [KIEDY I GDZIE MOŻNA WYCHODZIĆ] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aby zapobiec gromadzeniu się ludności na plażach, parkach czy lasach, podczas najbliższego weekendu łęczyńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania. Szczególnym nadzorem będą objęte tereny działkowe na terenie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego oraz trasy prowadzące nad jeziora.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ważne jest, aby stosować się do aktualnych przepisów. Unikanie spotkań, ograniczanie kontaktów to obecnie podstawowe zasady w walce z epidemią, dlatego policjanci podczas najbliższego weekendu będą prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu łęczyńskiego – informuje st. sierż. Izabela Zięba, rzeczniczka policji w Łęcznej.

- Szczególnie zintensyfikowany nadzór ze strony funkcjonariuszy będzie realizowany na trasach prowadzących nad jeziora, by zapobiec gromadzeniu się ludności na plażach czy lasach – dodaje.

Policja przypomina najbardziej istotne przepisy zakresie ograniczania w przemieszczaniu się:

- zakaz korzystania z parków, plaż i terenów zielonych pełniących funkcje publiczne oraz rowerów miejskich,

- obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich,

- zakaz wychodzenia z domów osób nieletnich bez opieki osoby dorosłej,

- zakaz swobodnego przemieszczania się poza ściśle określonymi sytuacjami:

  • Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
Policja apeluje o zachowanie odpowiedzialnej postawy. Osoby, które nie będą przestrzegały zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią korona wirusa będą pociągane do odpowiedzialności karnej.

Przypomnijmy, że w powiecie łęczyńskim do tej pory potwierdzono jeden przypadek koronawirusa – LINK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE