Reklama

Policjanci rozdadzą odblaski

Opublikowano:
Autor:

Policjanci rozdadzą odblaski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez najbliższy miesiąc na drogach powiatu łęczyńskiego nie będziemy karać, tylko wręczać elementy odblaskowe i przypominać o obowiązku ich noszenia – zapowiadają łęczyńscy funkcjonariusze. 

- Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego – mówi sierż. sztab. Magdalena Krasna z łęczyńskiej policji.

Przed 31 sierpnia obowiązek noszenia elementów odblaskowych, np. kamizelek czy opasek ciążył jedynie na osobach do 15. roku życia, ale teraz dotyczy wszystkich pieszych, niezależnie od wieku, poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy będzie mógł się poruszać po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Nowy przepis nie ma zastosowania w strefie zamieszkania, bo tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. 

Elementy odblaskowe zostały przekazane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, z którym łęczyńska komenda podpisała porozumienie w sprawie wręczania odblasków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE