Reklama

Powiększyli targ na Pasterniku

Opublikowano:
Autor:

Powiększyli targ na Pasterniku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skorzystają na tym nie tylko handlarze, ale też zmotoryzowani kibice, bo w czasie meczów ekstraklasy targowisko zamienia się w duży parking. 

Dzisiaj kupcy mieli już do dyspozycji teren, który został niedawno utwardzony tłuczniem ceramicznym.

Nawierzchnia ma być jeszcze zagęszczona, ale już można stawiać tam swoje auta. Kibice będą więc mieli dużo więcej miejsca na swoje samochody. Z nowych miejsc parkingowych skorzystają już w poniedziałek 4 sierpnia, kiedy Górnik Łęczna zagra z GKS-em Bełchatów.  

Policjanci będą kierowali wszystkich zmotoryzowanych kibiców właśnie na targowisko miejskie, aby uniknąć sytuacji, ktre miały miejsce w czasie inauguracji ekstraklasy w Łęcznej.

Niektóre z ulic były wtedy zastawione i mieszkańcy posesji położonych niedaleko stadionu mieli problem z wyjazdem ze swoich domów. Samochody stykały się lusterkami, a kibice chodzili tymi samymi ulicami, którymi poruszały się auta.  

Chociaż inwestycja jest już w dużej mierze skończona, miasto nie podpisało jeszcze umowy z wykonawcą, a radni dopiero dziś przeznaczyli pieniądze na powiększenie parkingu. Burmistrz Teodor Kosiarski tłumaczył, że wartość robót była mniejsza niż 30 tys. euro netto, więc nie musiał rozpisywać przetargu.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE