Reklama

Proboszcz Rzeźnik zgromił Święto Wieprza

Opublikowano:
Autor:

 Proboszcz Rzeźnik zgromił Święto Wieprza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piknik przyszło ok 1,5 tys. ludzi. W przybliżeniu, co dziesiąty łęcznianin. Ławki w parku były pozajmowane, na trawie rozkładano kocyki, ludzie cieszyli się ciepłem ostatniego dnia wakacji. Okolice Parku Podzamcze były zastawione autami.

Czy tak skutecznie zareklamowali imprezę łęczyńscy proboszczowie, którzy podczas niedzielnych mszy apelowali o bojkot "Festiwalu Pieczonego Wieprza"?

Odbył się 1 września

- Nawet władze miasta się od niego odcięły i nikogo nie było - dotarło do "Wspólnoty".

- Dementuję - mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM (burmistrz Leszek Włodarski przebywa na urlopie). - Burmistrz uczestniczył we wszystkich trzech imprezach, jakie odbyły się tego dnia, w oficjalnych obchodach rocznicy 80-lecia wybuchu wojny, które organizowane były wspólnie przez  miasto i starostwo, w otwarciu rajdu rowerowego i w pikniku, na który przyszedł razem ze swoimi dziećmi i który, mamy nadzieję, wpisze się w kalendarz miejskich imprez. Tak był udany.  

Przeciw dwa kościoły, jeden blog 

Poszło o termin. Tydzień przed ks. Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej potępił organizowanie imprezy o charakterze rozrywkowym w dniu 1 września i zwrócił się z apelem o nieuczestniczenie w wydarzeniu - mówią nasi rozmówcy. - W dniu imprezy gromy pod adresem organizatorów posypały się także z ambony u św. Barbary.   

Termin skrytykował również Bartol z blogu LLE24. Napisał: "To nie żart. W łęczyńskim ratuszu zarządzanym przez "Skaczącego" Leszka ktoś wpadł na pomysł, by w rocznicę wybuchu II wojny światowej, w dniu w którym oddajemy hołd poległym, zorganizować "Festiwal Pieczonego Wieprza" przy muzyce disco polo. Mieszkańcy kolejny raz nie zostawiają suchej nitki na włodarzu i jego pracownikach, którym kolejny raz nie wyszło." 

Pod wpisem 21 komentarzy. W festiwalu uczestniczyło blisko 2 tys. osób.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE