Reklama

Radni nie będą usprawiedliwiali się ustnie

Opublikowano:
Autor:

Radni nie będą usprawiedliwiali się ustnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do takiej formy usprawiedliwiania nieobecności na sesjach i komisjach chciało wrócić siedmiu radnych. Drugie tyle było przeciwnych, więc uchwała nie przeszła. To jednak nie koniec tematu diet powiatowych radnych, bo nową propozycję złożył starosta: "Nie ma radnego, nie ma usprawiedliwienia, nie ma diety". 

Przypomnijmy, że w czasie lipcowej sesji radni ustalili, że nieobecności na sesjach i komisjach mogą usprawiedliwiać jedynie na podstawie kopii zwolnienia lekarskiego czy aktu zgonu bliskiej osoby. Jeśli radny nie przedstawi dokumentu, czeka go obniżka 20 proc. diety za każdą nieobecność na sesji i komisji. Wcześniej wystarczyło usprawiedliwić nieobecność u przewodniczącego rady.

Takie rozwiązanie nie podoba się grupie radnych, którzy na ostatniej sesji 28 grudnia forsowali uchwałę skreślającą zapis o konieczności dokumentowania nieobecności.

Zarząd negatywnie zaopiniował proponowane zmiany. - Od kiedy radni muszą przedstawiać dokument, frekwencja na sesjach i komisjach znacznie się poprawiła – tłumaczy starosta Roman Cholewa.

Gorąca dyskusja

Propozycją grupy radnych zdziwiony jest inicjator lipcowych zmian radny i członek zarządu Grzegorz Kuczyński. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE