Reklama

Remont Wiosennej i Jaśminowej z poślizgiem

Opublikowano:
Autor:

Remont Wiosennej i Jaśminowej z poślizgiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Robotnicy rozpoczęli przebudowę dróg na osiedlu Bobrowniki. Od dziś część ulicy Jaśminowej jest zamknięta. Utrudnienia potrwają co najmniej do końca października. 

Przypomnijmy, że remont miał się zacząć na początku wakacji. – Już pod koniec czerwca oddaliśmy do dyspozycji firmy plac budowy. Nie wiemy dlaczego dopiero teraz rozpoczęły się prace. Wykonawca zapewnia nas, że zdąży ukończyć je w terminie, czyli do 31 października. Jeżeli go przekroczy, naliczymy kary umowne – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik urzędu miejskiego w Łęcznej.

Dlaczego rozpoczęcie inwestycji tak się opóźniło? Spotkani przez nas drogowcy mówili, że „mieli problemy z kanalizacją deszczową”.

Łącznie robotnicy wyremontują prawie 800 metrów drogi. Chodzi o ulicę Wiosenną i Jaśminową do skrzyżowania z Nadwieprzańską, a także drogę wokół przychodni i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Ulice będą miały nową nawierzchnię asfaltową, a objazd wokół przychodni i nowe chodniki zostaną wykonane z kostki brukowej. W rezultacie zostanie przebudowana konstrukcja drogi i jej odwodnienie, częściowo zmieniona zostanie geometria drogi, zostaną usunięte istniejące kolizje. Pojawią się nowe miejsca parkingowe, a dotychczasowe zostaną odnowione – mówi Grzegorz Kuczyński.

Podczas trwania remontu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zamykane będą kolejne odcinki drogi. Obecnie wyłączony z ruchu jest fragment ulicy Jaśminowej od skrzyżowania z Nadwieprzańską do okolic wjazdu na parking przy hali sportowej.

Inwestycja pochłonie prawie 2 mln zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, a podwykonawcą firma Budownictwo Drogowe Zdzisław Kozieł z Lublina.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE