Reklama

Rusza maraton studniówkowy (wideo)

Opublikowano:
Autor:

Rusza maraton studniówkowy (wideo) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jako pierwsi na parkiet wyjdą uczniowie milejowskiego Bolivara i łęczyńskiego Jagiellończyka. Koszt studniówki to ok. 300-500 zł, w tym jest didżej, fotograf, nieraz fotobudka i kamerzysta. 

Jednak dziewczyny muszą wydać na bal ponad drugie tyle. Jak mówią spotkane przez nas uczennice Jagiellończyka, tematem nr 1 na przerwach dziewczyn są sukienki na studniówkę. 

Właśnie ta szkoła - i milejowski Bolivar - rozpocznie tegoroczny maraton studniówkowy w powiecie łęczyńskim. Pierwsze bale odbędą się 20 stycznia. Jagiellończyk wybiera zabawę w lokalu, ich impreza odbędzie się w Dworku nad Wieprzem w Kijanach. Z kolei szkoła w Milejowie stawia na zabawę w murach własnej szkoły. 

Polonez Jagiellończyka

Milejów: W szkole taniej i z tradycją 

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie będą bawili się w sali gimnastycznej. - Od lat studniówkę organizujemy na terenie szkoły, to już jest nasza tradycja. Dzięki temu rodzice mają możliwość wejścia do szkoły i mogą zobaczyć swoje dzieci jak tańczą poloneza. Uczniowie sami projektują, dekorują salę i już w czasie przygotowań otacza ich duch studniówkowy. Mamy zakupione elementy dekoracji z materiału - mówi wicedyrektor ZS nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie Alicja Ciepielewska-Kot. 

W poprzednich latach uczniowie dekorowali salę tematycznie. Tematami były np. Mur Chiński czy bajkowy świat. W tym roku sala gimnastyczna stanie się elegancką salą balową. Kolejną zmianą jest to, że posiłki dowiezie firma cateringowa. W poprzednich latach gotowali rodzice. W tym roku będą jedynie podawali posiłki.

- Nie ukrywam, że studniówka w szkole to opcja ekonomiczna, bo są takie lokale, które nawet nie chcą rozmawiać o balu dla dwóch osób. A w tym roku mamy dwie pary bliźniaków. Dla ich rodziców bal w lokalu byłby dużym obciążeniem dla budżetu. Poza tym jest tradycją naszej szkoły, że dzień po studniówce uczniowie pomagają w sprzątaniu, ale też włączają muzykę i robią sobie poprawiny. W poniedziałek w scenerii studniówkowej dzieci z Przedszkola Samorządowego w Milejowie mają choinkę noworoczną - dodaje Ciepielewska-Kot. 

Kijany: Studniówka z niespodzianką   

Bal maturzystów Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach w tamtym roku odbył się w lokalu, a teraz powróci do szkolnej stołówki. - Rodzice maturzystów są absolwentami szkoły i czują większy sentyment do szkoły niż do miejsc z zewnątrz. Chodzi też oczywiście także o koszty, bo grupa uczniów jest dosyć mała - mówi dyrektor ZSR w Kijanach Jolanta Wąsala.  

Szkolna stołówka zamieni się w elegancka salę balową. - Uczniowie nie muszą przygotowywać dekoracji, zrobi to wynajęta firma. Mamy kuchnię przy internacie, więc gotować będą kucharki z pomocą rodziców. Poza polonezem przygotowywany jest występ niespodzianka. Wszyscy kryją przede mną, co to konkretnie ma być - dodaje dyrektor Wąsala.

Górnicy w dużej sali

Studniówka w Zespole Szkół Górniczych odbędzie się w ostatnią sobotę ferii. Będzie kamerzysta, didżej, fotobudka.

- Rodzice przedstawili dzieciom ofertę kilku lokali i młodzież sama wybrała. Brali pod uwagę m. in to, że zabawa odbędzie się w dużej sali kryształowej, która pomieści wszystkich uczniów w czasie poloneza. W innych lokalach musieliby tańczyć na dwie tury - mówi Renata Okoń, przewodnicząca rady rodziców. 

SZKOŁATERMINMIEJSCELICZBA MATURZYSTÓWKOSZT OD PARY
ZS im. K. K. Jagiellończyka w

Łęcznej

20 styczniaDworek nad Wieprzem w Kijanach25420 zł
ZS nr 2 im. S.Bolivara w Milejowie

 

20 styczniaSala gimnastyczna w szkole35380 zł
ZS Rolniczych w Kijanach

 

27 styczniaSzkolna stołówka25350 zł
ZS Górniczych w Łęcznej

 

10 lutegoZajazd Drob w Urszulinie75550 zł

Kamil Kulig
  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE