Reklama

Soboń: Bogdanka może być wyłączona z Enei i ma fedrować, póki będą w Polsce bloki oparte o węgiel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Soboń: Bogdanka może być wyłączona z Enei i ma fedrować, póki będą w Polsce bloki oparte o węgiel - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki powołał w minioną sobotę Artura Sobonia na funkcję pełnomocnika ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węgla kamiennego.

Premier Mateusz Morawiecki powołał w minioną sobotę Artura Sobonia na funkcję pełnomocnika ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węgla kamiennego.

Tym samym postawił kropkę nad "i" po zapowiedzi wicepremiera Sasina, który tę nominację zapowiedział 28 sierpnia podczas posiedzenia Zespołu ds. transformacji górnictwa w Katowicach. Lubelski poseł został nowym - w rządzie - człowiekiem od węgla.

Podjął się Pan transformacji, czyli likwidacji górnictwa?

- W dniu 5 września premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na funkcję pełnomocnika ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węgla kamiennego. Już dziś pod moim nadzorem znajdują się wszystkie spółki energetyczne i kopalnie, a więc sektor, który czeka transformacja związana z Zielonym Ładem i polityką klimatyczną UE. Będzie on przez najbliższe kilkadziesiąt lat przekształcany i w Polsce, i w całej Europie, zgodnie z polityką klimatyczną zmierzającą ku miksowi energetycznemu, opartemu o różnego rodzaju źródła zasilania energetyki, w tym odnawialne. Transformacja nie może więc oznaczać likwidacji energetyki w Polsce. Oznacza, że energetyka w Polsce musi być konkurencyjna.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

 

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE