Reklama

Strażnicy miejscy przesiądą się na rowery

Opublikowano:
Autor:

Strażnicy miejscy przesiądą się na rowery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pałka i notatnik na bagażniku, czyli kto ucieknie przed strażnikiem na jednośladzie? 

Łęczyńscy strażnicy miejscy zakupili dwa zwrotne rowery Merida Crossway. Pierwsze patrole na dwóch kółkach zaczną się wiosną. Jak mówią strażnicy, zalety rowerów to nie tylko oszczędność na paliwie.  

- Teraz dojedziemy do miejsc, gdzie nie mogliśmy wjechać samochodem, na przykład do terenów nad Wieprzem. Skuteczniej skontrolujemy mieszkańców, którzy wyprowadzają swoje pieski.

Szybciej podjedziemy też do osób, które spożywają alkohol w miejscu publicznym, bo wcześniej zdążyły uciec, gdy widziały oznakowany samochód – mówi Joanna Wojciechowska, komendant straży miejskiej w Łęcznej.   

Problemem jest jednak brak ścieżek rowerowych w mieście. Aby móc skutecznie interweniować, strażnicy będą musieli jeździć także po chodnikach.   

Na rowerach znajdzie się logo łęczyńskiej straży miejskiej i szachownica.  Do jednośladów zostaną zamontowane światła, stopka i bagażnik, na którym strażnicy będą przewozili m. in. pałkę i notatnik.  

Koszt jednego roweru to 1800 zł. 

Rowerowe patrole są prowadzone także w innych miastach. Na zdjęciu powyżej widzimy strażników miejskich z Lublina (fot. 986.pl).

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE