Reklama

Św. Barbara w kąpieli, prace na skate parku, szkoła "w ruinie" (ZDJĘCIA)

Opublikowano:
Autor:

Św. Barbara w kąpieli, prace na skate parku,  szkoła "w ruinie" (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W obiektywie -  łęczyńskie lato porządków, trwających remontów, finiszujących inwestycji 

W parafii św. Barbary w Łęcznej rozpoczęło się mycie murów świątyni. Ciśnieniowe czyszczenie elewacji jest coraz bardziej popularne, bo tańsze niż ponowne malowanie. Przede wszystkim jednak służy odgrzybieniu i konserwacji ścian. Jeszcze kilka dni i kościół św. Barbary będzie wyglądał jak nowy.

Zdjęcie

Dobiega końca drugi etap rewitalizacji Placu Powstań Narodowych, będący kontynuacją robót rozpoczętych w ubiegłym roku. Trwają ostatnie prace przy budowie parkingu. Zmieniono układ komunikacyjny, wykonano nowe chodniki i przebudowę parkingu, który zyskał nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej i nową kanalizację deszczową. Wycięto dzikie i chore rośliny, posadzono nowe drzewa i krzewy, założono trawniki. Na nowym skwerze mamy kwietnik z bylinami i trawami. Plac zostanie oświetlony lampami parkowymi. Staną tu kosze na śmieci i ławki. Termin zakończenia robót - 31 lipca.

Zdjęcie

Klasy i korytarze Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Szkolnej zmieniły się w plac budowy. Ściany są pokryte bruzdami, zdemontowano wszystkie kaloryfery. Wymieniana jest instalacja elektryczna i c.o. Roboty prowadzą równolegle dwie niezależne ekipy. Będzie też wymiana stolarki okiennej. Okna - pod wymiar - są aktualnie produkowane. Jednocześnie trwają prace przy wymianie wentylacji na basenie. Jak zapewniają w ratuszu, roboty idą zgodnie z harmonogramem.

Zdjęcie

W podzameckim parku trwają prace związane z zabezpieczeniem i udostępnieniem ruin pozostałych po folwarku. Roboty w budynku obory zakończone, w budynku stajni - częściowo. Wykonywane są prace związane z zabezpieczeniem lica murów. W wieży - suszarni chmielu ściany zostały uzupełnione, zaizolowane, przygotowano podłoże pod montaż schodów. Stalowa konstrukcja schodów i tarasu suszarni chmielu - jest właśnie produkowana - po dopasowaniu na miejscu, w wieży, pojedzie do ocynkowania, a po tym zostanie zmontowana.

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE