Reklama

Tak było jeszcze kilkanaście lat temu [Łęczna na starych zdjęciach]

Opublikowano:
Autor:

Tak było jeszcze kilkanaście lat temu [Łęczna na starych zdjęciach] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czego tu brakuje? - trudno nie zapytać, patrząc na zdjęcia Łęcznej z początku XXI wieku. Pochodzą sprzed zaledwie kilkunastu lat, a ilustrują ogromne zmiany, jakie zaszły w krajobrazie naszego miasta.

To Łęczna bez ul. Wyszyńskiego, łączącej ul. Lisa-Błońskiego z Krasnystawską w kierunku Milejowa. Nie ma ul. Księży Wrześniewskich, a przecinająca budowę Wyszyńskiego tzw. droga bobrownicza biegnie w kierunku łąk na Błotach nad Wieprzem. 

To także Łęczna bez (nadal bezimiennego) ronda, dworca autobusowego, stacji paliw Orlen oraz tak lubianej i popularnej jadłodajni "No to klops".   

Zdjęcia pochodzą z galerii na stronie Urzedu Miejskiego w Łęcznej.

Zdjęcie

Rok 2005. Czego nie widać? Ani dzika i ronda, których jeszcze nie ma, ani tego, że dwupasmówka kończy się ok. 200 m za skrzyżowaniem, przechodząc w jedno pasmo drogi. Dopiero wznosi się pasaż handlowy. Na końcu ulicy, przy której jest budowany, widać autobus, wyjeżdżający ze starego przystanku. Bo nie ma jeszcze dworca autobusowego na terenie z wydeptaną trawą (prawa dolna część zdjęcia)

Zdjęcie

Łęczna 2006. Budowa ul. Kardynała Wyszyńskiego, która połączy ul. Lisa-Błońskiego z ul. Krasnystawską w kierunku Milejowa. Nie ma ul. Księży Wrześniewskich, a droga przecinająca budowę to tzw. droga bobrownicza, biegnąca w kierunku łąk na Błotach nad Wieprzem. Oczywiście, nie ma też "Biedronki"

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE