Reklama

Tak ma wyglądać stary szpital w Jaszczowie

Opublikowano:
Autor:

 Tak ma wyglądać stary szpital w Jaszczowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości JASZCZÓW: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II – tak będzie nazywać się zakład opiekuńczo-leczniczy i dom opieki dziennej dla seniorów, który ma powstać w budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. - W tym roku ruszamy z budową - poinformował starosta Krzysztof Niewiadomski.

Dziesięć lat temu powstał szpital w Łęcznej. Wtedy zamknięto lecznicę w Jaszczowie. Od tego czasu nieogrzewany i opustoszały budynek po starym szpitalu popada w coraz to większą ruinę.

Właścicielem tego budynku, wraz z dwoma działkami o łącznej powierzchni 4,5 ha, jest powiat łęczyński. Starostwo kilkakrotnie ogłaszało przetarg na sprzedaż tej nieruchomości, ale nie znalazł się żaden chętny.

W ostatnich wyborach władzę w powiecie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Starosta Krzysztof Niewiadomski mający dobry kontakt z sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem uznał, że należy wrócić do forsowanego przed laty projektu na przebudowę starego szpitala w Jaszczowie.

Dla 40 obłożnie chorych pacjentów

Szpital Powiatowy w Łęcznej zarządzający budynkiem w Jaszczowie ma już pozwolenie na budowę i gotowy projekt zakładający stworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie domu dziennej opieki dla seniorów i zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Szpital próbował już uzyskać na ten projekt dofinansowanie ze środków norweskich, ale wówczas nie udało się zdobyć odpowiedniej liczby punktów. Jednak wraz ze zmianami władz powiatowych pojawiła się realna szansa na realizację projektu.

- Projekt przewiduje utworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla ponad 40 osób i ośrodka dziennego dla osób starszych. Pacjenci takiego ośrodka w dzień mogliby korzystać z rehabilitacji i konsultacji z lekarzem, a na wieczór wracaliby do domu - informuje dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Minister obiecał

Jeszcze przed świętami, 19 kwietnia, starosta Krzysztof Niewiadomski o projekcie mówił w programie TVP Lublin "Poranek między Wisłą a Bugiem".

- Tak to będzie wyglądało już w przyszłym roku? – spytał starostę dziennikarz pokazując wizualizację budynku po przebudowie.

- Tak jest, tak sądzimy. W tym roku rozpoczynamy prace – odpowiedział starosta Krzysztof Niewiadomski, który poinformował o planowanej nazwie dla obiektu: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II w Jaszczowie. 

- Wczoraj spotkałem się z ministrem Krzysztofem Michałkiewiczem. Minister zapewnił, że będzie dofinansowanie ze środków skierowanych dla osób niepełnosprawnych. Mamy już zapewnione finansowanie, są już wszystkie plany, teraz jeszcze tylko kosztorys trzeba dopełnić i ruszamy z budową – zapewnił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE