Reklama

Tam gdzie był pomnik bohaterów wjechała koparka

Opublikowano:
Autor:

Tam gdzie był pomnik bohaterów wjechała koparka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z cmentarza parafialnego w Łęcznej zniknął grób poświęcony pamięci poległych w I wojnie światowej. Po mogile jeździ teraz ciężki sprzęt. - To niedopuszczalne! - grzmi lubelski konserwator zabytków Dariusz Kopciowski. 

We wtorek 16 kwietnia prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej Eugeniusz Misiewicz dostał sygnał od mieszkańca, że z cmentarza parafialnego w Łęcznej zniknął grób żołnierzy I wojny światowej.

Kopią nowe kwatery

Misiewicz pojechał na miejsce z aparatem fotograficznym. - Szok. Brak słów. Nie ma grobu, ciężki sprzęt jeździ po mogile żołnierzy – opisuje to, co zobaczył. Eugeniusz Misiewicz zaznacza, że dotarł do źródła, według którego pod pomnikiem spoczywają żołnierze.

(…)

Co na to zarządzający cmentarzem probnoszcz parafii św. Marri Magdaleny ks. Janusz Rzeźnik? - więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Zdjęcie

Zdjęcie

Widok śladów gąsienicy minikoparki w miejscu mogiły zszokował Eugeniusza Misiewicza, który wykonał tam kilka zdjęć ZdjÄ™cie

Na grobie była tablica z napisem: "Nieznani żołnierze polscy polegli na polu chwały 1918 r. Cześć ich pamięci"  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE