Reklama

Trzydzieści lat samorządu. Jak wzięli władzę w swoje ręce?

Opublikowano:
Autor:

Trzydzieści lat samorządu. Jak wzięli władzę w swoje ręce? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 maja 1990 odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. Jak tamte czasy wspominają radni pierwszej kadencji?

W składzie Rady Gminy Milejów kadencji 1990-1994 zasiadał m.in. Andrzej Wirski, aktualnie przewodniczący tej rady, wybrany na tę funkcję już po raz piąty. Obecnie trwa jego dziewiąta kadencja w radzie, bo przed 1989 r. zasiadał on także w gminnej radzie narodowej, jako członek Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.

- Za gminnych rad narodowych było rozdanie polityczne, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza miała mieć tylu radnych, a ZSL tylu, i koniec. Od 1990 roku to ludzie wybierają swoich kandydatów, nie patrząc na przynależność partyjną, tylko na to, czy się sprawdził i czy nie jest oszustem. Rzeczywiście 30 lat temu czuć było ten oddech wolności, nikt nikomu nic nie narzucał, nastąpiła normalność, pełna demokracja – opowiada Andrzej Wirski.

(...)

POZOSTAŁO 75 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE