Reklama

Udawał kuriera i odbierał paczki. Pieniędzy nie wpłacał

Opublikowano:
Autor:

Udawał kuriera i odbierał paczki. Pieniędzy nie wpłacał - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyńscy policjanci zatrzymali 23-latka z Lublina, który dopuścił się co najmniej 11 oszustw na łączną kwotę blisko 40 tys. zł.

Miesiąc temu mieszkanka powiatu łęczyńskiego została oszukana na blisko trzy tys. zł. Kupujący zapewniał, że zapłata za tablet odbędzie się za pośrednictwem kuriera, który wypłaci należną kwotę po otrzymaniu paczki, czego nigdy nie uczynił.

Łęczyńscy policjanci ustalili, że na terenie województwa lubelskiego doszło do kilkunastu podobnych oszustw.

Przestępca odnajdywał na portalach internetowych ogłoszenia sprzedaży sprzętu elektronicznego (głównie laptopy i aparaty fotograficzne), a następnie kontaktował się poprzez wiadomość SMS ze sprzedającymi wyrażając chęć zakupu towarów.

Za każdym razem informował, że przesyłka leży po jego stronie. Wypożyczonym busem, podając się za kuriera odbierał paczkę bez uiszczenia należności. Następnie sprzęt uzyskany z oszustwa trafiał pod zastaw do lombardów na terenie województwa lubelskiego. Nieuczciwy kontrahent został zatrzymany przez łęczyńskich policjantów.

- 23-letni mieszkaniec Lublina od lutego do kwietnia br. dopuścił się co najmniej 11 oszustw, na kwotę blisko 40 tys. zł, do popełnienia których się przyznał. Znaczna część sprzętu elektronicznego w  postaci laptopów i aparatów fotograficznych została odzyskana – informuje st. sierż. Izabela Zięba z policji w Łęcznej.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze. Grozi kara mu do ośmiu lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE