Udawał, że strzela do policjantów

foto KPP Łęczna

wiadomosci Odurzony mężczyzna w trakcie pościgu symulował oddawanie strzałów przez szybę w kierunku interweniujących funkcjonariuszy.

kk

Opublikowano: 24 lipca 2020 10:17 | Aktualizacja: 24 lipca 2020 10:20

O prawdopodobnie pijanym kierowcy rovera, który jechał w czwartek aleją Jana Pawła II w Łęcznej policję zawiadomił świadek.

- Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do zatrzymania auta, jednak kierujący nim 43-latek próbował uciec. Mężczyzna w trakcie pościgu symulował oddawanie strzałów przez szybę w kierunku interweniujących funkcjonariuszy – informuje st. sierż. Izabela Zięba, rzeczniczka łęczyńskich policjantów. 43-latek wystawiał przez szybę auta jakiś przedmiot, który miał symulować pistolet. 

- MGdy policjanci zajechali radiowozem drogę podejrzanemu kierowcy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać dalej pieszo, ale po chwili był już w rękach policji – dodaje.

Z uwagi na zachowanie 43-latka i symptomy wskazujące na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających policjanci przeprowadzili badanie na obecność narkotyków w jego organizmie.

Wstępny wynik wykazał prawdopodobieństwo obecności amfetaminy w organizmie mężczyzny. Od kierowcy dodatkowo została pobrana krew, a on sam został zatrzymany do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydawanych przez funkcjonariusza policji stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.