Reklama

Reklama

W niedzielę blokada drogi nad jeziora

Opublikowano: 26 sierpnia 2020 05:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tysiące turystów nadal jeździ na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie po dziurawej, wąskiej drodze. Nie ma chodników i ścieżki rowerowej, która prowadziłaby do naszych jezior.

Reklama

Obraz może zawierać: tekst „PROTEST Chcemy Przebudowy Drogi nr 820! 820 Łęczna 820 Sosnowica 30.08.2020 (niedziela) na rondzie w Ludwinie od godz. 15.00 do 17.00 odbędzie się protest podczas którego bedziemy domagać się przebudowy drogi nr 820 (Łęczna-Sosnowica) Zapraszamy mieszkańców do wspólnego protestu dla dobra nas wszystkich.”

Przypomnijmy, że to nasze drogowe zapuszczenie jest efektem ubiegłorocznej decyzji o wykreśleniu przebudowy drogi nr 820 Łęczna - Sosnowica z budżetu województwa. Na znak protestu mieszkańcy po raz kolejny zablokują rondo w Ludwinie.

Chodzi o decyzję radnych sejmiku województwa z września ub. r., kiedy to zdecydowali o odłożeniu w czasie przebudowy drogi nad jeziora – nr 820 na odcinku Łęczna – Sosnowica Dwór, a także trasy z Łęcznej do Kijan (nr 829).

Te inwestycje zostały przełożone na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej. Oznacza to, że na tak wyczekiwaną inwestycję, jak przebudowa drogi prowadzącej m.in. nad popularne jeziora Piaseczno, Łukcze czy Zagłębocze, możemy czekać jeszcze kilka lat, mimo że dokumentacja techniczna inwestycji jest już gotowa.

Pieniądze przeznaczone na przebudowę dróg prowadzących przez powiat łęczyński trafiły na  przebudowę drogi nr 833 Chodel – Kraśnik. A właśnie z Kraśnika pochodzi marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS).

Nie chcieli protestować w czasie kampanii

Mieszkańcy gminy Ludwin i Łęczna poczuli się oszukani. Dlatego w październiku ub. r., niedługo po decyzji o wykreśleniu inwestycji, blokowali rondo w Ludwinie. Było to już poza szczytem sezonu turystycznego.

Mieszkańcy zapowiadali, że blokada będzie kontynuowana w lecie 2020 r. – Ustaliliśmy, że w okresie kampanii wyborczej nie będziemy robili blokady, żebyśmy nie byli podejrzewani o angażowanie się w politykę. Natomiast będzie taka blokada na koniec sezonu – zapowiada wójt gminy Ludwin, Andrzej Chabros.

- Nie chodzi tutaj o wielkość blokady i sparaliżowanie całego pojezierza. Naszym celem jest przypomnienie sprawy i ważności tej drogi dla całego województwa. Zdecydowaliśmy o organizacji blokady na koniec sezonu, bo nie chcemy naszym turystom robić problemu i utrudniać życia. Oni nie są niczemu winni – dodaje wójt Chabros. 

Przypomnijmy, że jesienią ub. r. w czasie kampanii przed wyborami parlamentarnymi marszałek Stawiarski obiecał, że droga nr 820 będzie przebudowana, jeśli nie cała, to etapami, a w pierwszej kolejności odcinek Łęczna - Rogóźno, który jest w najgorszym stanie.

Przebudowa drogi nad jeziora stała się też częścią obietnic wyborczych posła Artura Sobonia (PiS), który startował z okręgu łęczyńskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    Blokujcie tych, którzy was olewają, i nie utrudniajcie życia normalnym ludziom.