Reklama

W starostwie aż huczy od plotek. Rządzi sekretarz

Opublikowano:
Autor:

W starostwie aż huczy od plotek. Rządzi sekretarz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta złamał nogę. Na zwolnieniu jest także wicestarosta, o którym w mieście mówi się, że ma zostać odwołany.

Krzysztof Niewiadomski złamał nogę w piątek, 7 czerwca, podczas zmagań sportowych na szkoleniu.

Spotkanie integracyjne odbyło się w Nałęczowie, dlatego karetka przewiozła starostę do Szpitala Powiatowego w Puławach, którego dyrektorem jest Piotr Rybak, członek zarządu powiatu łęczyńskiego. 

- Odwiedzam starostę. Czuje się dobrze i myślę, że wszystko będzie w najlepszym porządku i w miarę szybko wróci do zdrowia - mówi Piotr Rybak.

Jeszcze w piątek odbyło się posiedzenie zarządu powiatu. Był na nim zarówno Krzysztof Niewiadomski, jak i wicestarosta Dawid Kostecki, który jednak od poniedziałku, 10 czerwca,  także jest na zwolnieniu i przebywa w szpitalu. Obecnie w starostwie rządzi więc sekretarz Michał Pelczarski.

Mówią, że jest pozbawiony praw

Tymczasem w mieście mówi się, że wicestarosta miał zostać w najbliższym czasie odwołany i już został "pozbawiony wszelkich praw".

- Taka plotka krąży już od ponad tygodnia. Nie znam przyczyn, ale w obecnej sytuacji, kiedy starosta leży w szpitalu z otwartym złamaniem, odwołanie wicestarosty byłoby złym posunięciem, więc na razie to chyba temat jest zamknięty – mówi Mirosław Tarkowski, radny powiatowy PiS, partii rządzącej w powiecie. 

- Napięcie między oboma panami rosło - uważają inni obserwatorzy. - Wcale się nie dziwię, że jest im trudno znaleźć wspólny język. Wicestarosta jest młody, ambitny, ma przynajmniej wykształcenie. Obaj chcieliby rządzić, ale obaj się do tego nie nadają - komentuje opozycyjny radny powiatowy, były burmistrz Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa).

W poniedziałek huczało nie tylko o absencji starosty i jego zastępcy. Ludzie zastanawiali się, dlaczego przebywająca Anna Giszczak, naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju powiatu przestała być naczelnikiem (w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej błędnie napisaiśmy, że w ubiegłym tygodniu Anna Giszczak była na zwolnieniu lekarskim, a przebywała na delegacji).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE