Reklama

Wiemy, gdzie będą perony linii kolejowej Łęczna-Bogdanka

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, gdzie będą perony linii kolejowej Łęczna-Bogdanka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Łęcznej wsiadalibyśmy na peronie obok tzw. dużego TESCO. Następny przystanek to okolice OSP Stara Wieś Stasin. W Puchaczowie peron planowany jest przy ul. Partyzantów, skąd jedziemy prosto na peron w Bogdance.  

W czerwcu zapowiadaliśmy powstanie linii kolejowej długości ok. 10 km na trasie Łęczna-Bogdanka. W ub. tygodniu odbyły się spotkania samorządowców z firmą IDOM, obsługującą inwestycję na obecnym etapie jej planowania.

Plany pasażersko-towarowe  

List intencyjny o współpracy przy analizach i opracowaniach przedprojektowych nowej linii kolejowej podpisano z końcem czerwca br. Zapowiedziano jednotorowe połączenie pasażersko-towarowe z Bogdanki do Łęcznej przez Puchaczów. Linia służyć ma budowie elektrowni i poprawie komunikacji. Sprawić, że górnicy przesiądą się do pociągu. Szacowano, że powstanie za 2, najdalej 5 lat. List podpisali burmistrz Łęcznej, wicestarosta łęczyński, prezesi Lubelskiego Węgla Bogdanka oraz Enei.

Projekt połączenia kolejowego - wpisany w studium wykonalności elektrowni w technologii IGCC planowanej w Starej Wsi - ma być także udogodnieniem komunikacyjnym.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE