Reklama

Wójcina Spiczyna triumfuje nad radnymi: brak absolutorium nieważny

Opublikowano:
Autor:

Wójcina Spiczyna triumfuje nad radnymi: brak absolutorium nieważny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni zdecydowali o nieudzieleniu absolutorium wójt gminy Spiczyn Dorocie Szczęsnej z tytułu wykonania budżetu za 2018 roku, ale organ kontrolny to podważył. 

Wójt do radnych: Nie macie żadnych argumentów!

Wójt Spiczyna nie spotkała się dotychczas z tak negatywnymi rozstrzygnięciami rady gminy na swój temat. I to podczas jednych obrad. 17 czerwca radni nowej kadencji w zdecydowanej większości 9 na 15 radnych powiedzieli "NIE" dla wykonania budżetu za miniony rok i zdecydowali o nieudzieleniu jej absolutorium. Wcześniej zagłosowali za NIE udzieleniem wotum zaufania Dorocie Szczęsnej.  Wójt, która już drugą kadencję drze koty z radnymi (podobnie jak w poprzedniej kadencji Dorota Szczęsna nie ma w radzie większości - red,) domagała się uzasadnienia niekorzystnych  dla niej decyzji.

- Nie macie żadnych argumentów - cedziła targana emocjami. - Od samego początku rada nie współpracuje i to widać, widać, widać. - Komisja Rewizyjna, Izba Obrachunkowa - czarno na białym wykonanie budżetu, a Państwo nawet uzasadnienia nie potrafią przygotować? - Przykre, przykre, przykre. Nawet nie potraficie uzasadnić... Panie przewodniczący, nawet nie potraficie uzasadnić! Proszę o krótkie uzasadnienie. Wyciągnę wnioski, dlaczego państwo mi nie ufacie? - mówiła do radnych po tym, jak nie otrzymała absolutorium.

Przewodniczący rady tłumaczył, że uzasadnienie podali w innym punkcie porządku obrad podczas obszernej i burzliwej debaty nad raportem o stanie gminy, który był omawiany wcześniej.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE