Reklama

Zbudują obwodnicę Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Zbudują obwodnicę Łęcznej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło program budowy 100 obwodnic do 2030 roku. Wśród nich jest obwodnica Łęcznej. 

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy naszego miasta była jedną z obietnic przedwyborczych posła Artura Sobonia (PiS), który startował z okręgu obejmującego także powiat łęczyński (świdniczanin uzyskał najlepszy wynik w naszym powiecie).

Nie udałoby się to bez zaangażowania lokalnych samorządów, które wypracowały i podpisały wspólne stanowisko w sprawie przebiegu drogi krajowej nr 82 z Lublina przez Łęczną (z obwodnicą Łęcznej) w kierunku kopalni Bogdanka i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.
Szczególne podziękowania za poświęcony czas i okazane wsparcie składamy na ręce Artura Sobonia” - napisali urzędnicy Starostwa Powiatowego w Łęcznej na swojej stronie Facebookowej.

Właśnie Artur Soboń, obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych zawiózł osobiście premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wspólne stanowisko w sprawie budowy obwodnicy podpisane przez samorządowców z powiatu łęczyńskiego, a także sąsiednich powiatów.

Jak piszą urzędnicy starostwa, inwestycja obwodnica Łęcznej będzie budowana  w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 roku).

Ministerstwo podaje, że planowana data ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy Łęcznej to trzeci kwartał  2023 roku. 

Na stronie Ministerstwa Infrastruktury czytamy także o celach inwestycji: "Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Łęczna jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Jest to największa miejscowość na tej drodze krajowej łączącej stolicę województwa z północno-wschodnią częścią województwa, m.in. docierając do Włodawy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia drogowego z Włodawy. Połączenie to będzie miało również charakter uzupełniający do realizowanej trasy S19.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju."

Źródło: LINK

Kamil Kulig 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE