Reklama

Żebyśmy mieli barykady stawiać

Opublikowano:
Autor:

Żebyśmy mieli barykady stawiać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Australijczycy planujący budowę Kopalni Jan Karski poinformowali media o silnym poparciu dla inwestycji ze strony lokalnej społeczności. Wójt Cycowa deklaruje silny opór.

- Nie do wyobrażenia jest dla mnie, by zlokalizować szyby wydobywcze i kopalnię na granicy gminy Cyców a wydobywać węgiel tylko spod Cycowa, żadna gmina nie zgodziłaby się na to i gmina Cyców też się nie zgodzi, żebyśmy tu mieli barykady stawiać... - mówi wójt Wiesław Pikuła. 

W b. miesiącu komisja Rady Gminy jednogłośnie poparła potrzebę uruchomienia w tej sprawie procedury konsultacji społecznych.

Silne poparcie 

Jak informuje w komunikacie prasowym z 30 listopada spółka Prairie Mining Limited, procedura uzyskiwania decyzji środowiskowej dla Kopalni Jan Karski (dalej - KJK) wkroczyła w końcowy etap. Raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko trafił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. Spółka zaznacza, że czeka już tylko na zatwierdzenie dokumentu w formie decyzji środowiskowej i to ostatni krok ku spełnieniu wymogów formalnych umożliwiających złożenie wniosku o wydanie koncesji wydobywczej.

Jolanta Chwałczyk

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE