Reklama

Związkowcy: Użyjemy wszelkich środków w obronie miejsc pracy

Opublikowano:
Autor:

Związkowcy: Użyjemy wszelkich środków w obronie miejsc pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Planu dla górnictwa domagamy się od dawna. Dziś jak większość polskich kopalń, mamy pełne zwały. Górnictwo nie da rady dłużej funkcjonować w ten sposób, że poczeka aż zwały się same zwolnią" - czytamy w stanowisku związków zawodowych z LW Bogdanka. 

Wysłane zostało w ub. tygodniu do premiera, ministra aktywów państwowych, wojewody, parlamentarzystów Ziemi Lubelskiej. Podpisali je przewodniczący wszystkich czterech organizacji związkowych działających w kopalani: ZZG, NSZZ Solidarność, ZZ Kadra, ZZ Przeróbka

Oto treść stanowiska, które przytaczamy w całości, z wytłuszczeniami - jak w oryginale.  

"W trudnym dla całej gospodarki narodowej czasie pandemii, kryzys dotyka także branży wydobywczej i energetycznej. Problemy mają dziś wszystkie spółki górnicze. Brak odbioru zakontraktowanego węgla i brak możliwości składowania grożą poważnie planom produkcyjnym i płynności finansowej spółek. Grozi to także spółce Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A. Spółce, która przez wiele lat rozwijała się osiągając świetne wyniki ekonomiczne. Od lat była to firma samodzielna, która kolejnym polskim rządom nie tylko nie sprawiała trudności, ale przynosiła konkretne zyski, zarówno w postaci dywidendy wypłacanej z wypracowanego zysku netto, jak i podatków wpłacanych bezpośrednio do budżetu państwa.

(...)

POZOSTAŁO 78 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

fot. LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE