Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Szykują się zmiany w 500+. Pieniądze będzie wypłacać ZUS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Województwo lubelskie: Szykują się zmiany w 500+. Pieniądze będzie wypłacać ZUS - Zdjęcie główne

Szykują się zmiany w 500+. Pieniądze będzie wypłacać ZUS | foto Zakład Ubezpieczeń Społecznych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Świadczenia z programu Rodzina 500+ niemal wszystkim opiekunom wypłacają jeszcze gminy. Jednak od rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, wypłatami będzie zajmował się ZUS.

Reklama

Świadczenia niemal wszystkim wypłacają gminy, ale tylko do maja. Z kolei od czerwca zajmie się tym ZUS.

- Żeby mieć zachowaną ciągłość comiesięcznych przelewów 500+, rodzic powinien wysłać do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia na dalszy okres maksymalnie do końca kwietnia. Liczy się data złożenia prawidłowego zgłoszenia z wymaganymi dokumentami. Jeżeli wniosek wpłynie do ZUS jeszcze w kwietniu, to pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi do rodzica w czerwcu. Jeśli rodzic złoży wniosek później, to wypłata pojawi się na koncie odpowiednio później. Dlatego nie warto zwlekać - wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wojeództwie lubelskim.

Wnioski o świadczenie są tylko elektroniczne. Rodzice mogą je przesłać przez bankowość internetową, portal Empatia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc z formalnościami można otrzymać w placówkach ZUS. Działa też infolinia pod numerem telefonu 22 290 55 00. Konsultanci dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Odbędą się też dyżury ZUS dotyczące świadczeń rodzinnych: 20 kwietnia - Lublin, Oddział Regionalny KRUS, ul. Droga Męczenników Majdanka 12, godz. 10:00–13:00; 21 kwietnia - Niedrzwica Duża, Urząd Pocztowy, ul. Krótka 12, godz. 10:00–13:00, Kraśnik, Urząd Pocztowy, ul. ks. Stanisława Zielińskiego 3, godz. 10:00–13:00, Poniatowa, Urząd Pocztowy, ul. 1 Maja 6, godz. 10:00–13:00; 22 kwietnia - Kazimierz Dolny, Urząd Pocztowy, ul. dra Tadeusza Tyszkiewicza 2, godz. 10:00–13:00, Urzędów, Urząd Pocztowy, ul. Rynek 8, godz. 10:00–13:00.

Do ZUS wpłynęły dotychczas wnioski na nowy okres wypłat 500+ (czyli na czerwiec 2022 – maj 2023) obejmujące ponad 4,6 mln dzieci w całej Polsce. Mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli wnioski o świadczenia na ponad 240 tys. dzieci.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy