Reklama

Reklama

Burmistrz Łęcznej: To jest bezczelne ze strony radnego Kotuły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Burmistrz Łęcznej: To jest bezczelne ze strony radnego Kotuły - Zdjęcie główne

Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Może się okazać, że sprzedawcy do tej pory handlujący na targowiskach zobaczą, że korzystniej jest ustawić się gdzieś na ulicy. I wywołamy tym niezadowolenie społeczne, gdy na każdym rogu pojawi się budka z handlującymi. Najpierw mogą to być warzywa, a potem choćby i piły łańcuchowe - mówi w rozmowie ze "Wspólnotą Łęczyńską" i "Tubą Łęcznej" burmistrz Leszek Włodarski. Chodzi o pomysł całkowitego zniesienia opłaty targowej forsowany prze opozycyjnych radnych, w tym Piotra Kotułę, któremu urząd zaczął tę opłatę niedawno naliczać.

Reklama

W jednym z internetowych komentarzy radny Mariusz Fijałkowski napisał: "Tu nie ma się co oszukiwać, nagłe nałożenie tej opłaty wybiórczo akurat na Pana Kotułę to brudna kampania wyborcza, na którą nie ma przyzwolenia." Czy rzeczywiście opłata wymierzona była tylko w radnego Kotułę?

Burmistrz Leszek Włodarski: Bzdurą są twierdzenia, że w jakimś nadzwyczajnym trybie nałożyliśmy opłatę na pana radnego Kotułę. Opłata dotyczy wszystkich sprzedawców, bez wyjątku. A kto, jak kto, ale radny powinien dobrze znać przepisy prawa miejscowego.

Trzeba także dodać, że uchwała w sprawie opłaty targowej została przyjęta jednogłośnie w 2015 r. i głosował za nią również Mariusz Fijałkowski.

A pomysł jej zniesienia pojawił się dopiero, gdy inkasent zaczął przychodzić do warzywniaka radnego Kotuły.

Dlaczego opłatę za handel poza targowiskami miasto zaczęło naliczać akurat w styczniu?

W grudniu mieliśmy liczne sygnały od sprzedawców handlujących na miejskich targowiskach. Dzwonili do nas i pytali wprost: czy niektóre osoby handlujące poza targowiskami robią to na preferencyjnych warunkach?

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy