Reklama

Reklama

Kolejna fucha syna starosty łęczyńskiego z PiS. Spec od Polskiego Ładu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 Kolejna fucha syna starosty łęczyńskiego z PiS. Spec od Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Na konferencji prasowej w Lubartowie Karol Niewiadomski stał za swoim szefem wiceministrem finansów Piotrem Patkowskim, który od lutego br. Patkowski jako przedstawiciel resortu finansów zasiada w radzie Narodowego Instytutu Wolności, rządowej agencji, która przyznała łącznie 615,5 tys. zł dofinansowania fundacji syna starosty. Także w lutym br. ta fundacja składała wnioski o dotacje

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Jakieś pytania o tajniki finansowania inwestycji z Polskiego Ładu? - można je zadać działaczowi partii rządzącej Karolowi Niewiadomskiemu, świeżo upieczonemu opiekunowi programu w Lubelskiem. Od nas jednak telefonu nie odebrał.

Reklama

Przypomnijmy, że o synu starosty łęczyńskiego Krzysztofa Niewiadomskiego zrobiło sie glośno, gdy założona przez niego Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego po miesiącu istnienia złożyła wnioski o dotacje do Narodowego Instytutu Wolności i ta rządowa agencja założona przez polityka PiS Piotra Glińskiego dała najpierw organizacji Karola Niewiadomskiego 235,5 tys. zł przyznając maksymalną liczbę punktów, w tym za doświadczenie, a później 380 tys. zł dofinansowania z publicznych pieniędzy

Teraz okazuje się, że Karol Niewiadomski zna się nie tylko  na pisaniu wniosków. 

5 listopada w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się spotkanie, w czasie którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew rozdali wójtom z powiatu lubelskiego tabliczki z informacją o kwocie dofinansowania przyznanej ich gminom w ramach Programu Inwestycji Strategicznych: Nowy Ład.

Na tym spotkaniu oprócz posłów i gospodarza, czyli starosty lubelskiego Zdzisława Antonia, obecny był Karol Niewiadomski, działacz partii rządzącej i syn starosty łęczyńskiego z PiS. 

Opiekun i menedżer

Co syn starosty łęczyńskiego robił na tych spotkaniach wśród najważniejszych osób w kraju? Okazuje się, że uczestniczył w nich w związku ze swoją nową pracą, bo został właśnie pełnomocnikiem państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego, operatora programu Nowy Ład, który jest realizowany poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Na stronie banku czytamy, że Karol Niewiadomski jest jednym z trzech opiekunów Nowego Ładu w regionie lubelskim i można do niego dzwonić z pytaniami dotyczącymi programu. My też spróbowaliśmy skontaktować się z Karolem Niewiadomskim, aby opowiedział nam, jaki ma zakres obowiązków w nowej pracy. Jednak jego podany na stronie BGK numer telefonu milczał. Karol Niewiadomski odrzuca też wszystkie połączenia od naszego dziennikarza, gdy dzwonimy na inny znany nam numer syna starosty.

Z aktywności Karola Niewiadomskiego wynika, że rusza w teren i w kolejnych gminach ma prezentować inwestycje dofinansowane z Polskiego Ładu.

W ub. tygodniu miał wziąć udział w konferencji w Janowie Lubelskim, która jednak została odwołana i odbędzie się w innym terminie. Z zaproszeń na to spotkanie samorządowcy zdołali jednak się dowiedzieć, że Karol Niewiadomski jest w BGK także menedżerem ds. rozwoju relacji społecznych. 

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy