Reklama

Reklama

Syn starosty łęczyńskiego z PiS zakłada fundację i błyskawicznie dostaje publiczną kasę

Opublikowano: 25 maja 2021 10:06
Autor: Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie 235,5 tys. zł dotacji przyznano Fundacji Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego założonej przez syna starosty Karola Niewiadomskiego (PiS). Fundacja, istniejąca od miesiąca, dostała maksymalną liczbę punktów w konkursie rozpisanym przez Narodowy Instytut Wolności. Maksymalną ocenę otrzymała nawet za... doświadczenie.

Reklama

Powołany przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Narodowy Instytut Wolności, 30 kwietnia, rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie organizacji pozarządowych.

Jak jednak alarmują ogólnopolskie media, środki na "rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich" znów trafią głównie do fundacji i stowarzyszeń powiązanych z partią rządzącą.

Do konkursu w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Priorytet 4, wnioski złożyło 180 organizacji, z czego 15 zakwalifikowano do dofinansowania.

Wśród tej piętnastki znalazła się Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego, którą – jak dowiedziała się "Wspólnota" – 15 stycznia br. powołał Karol Niewiadomski, syn Krzysztofa Niewiadomskiego, starosty łęczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości i pełnomocnika tej partii w powiecie łęczyńskim.

Akt notarialny ustanawiający Fundację Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego jest dołączony do jawnych akt Krajowego Rejestru Sądowego, które przeglądaliśmy w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku. Niewiadomski figuruje tam jako jedyny fundator.

Co to za fundacja?

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.