Skąd bierze się tyle negatywnych komentarzy o łęczyńskim szpitalu?
- Wraz z pojawieniem się możliwości komentowania wszystkiego przez wszystkich socjolodzy i psycholodzy badają co pisze się w internecie, kto pisze w internecie, jakie emocje towarzyszą tym, którzy piszą, co decyduje o treści wpisów, a także z czego wynika ich wulgarny lub agresywny charakter. Na te pytania udzielono odpowiedzi charakteryzując "komentatorów", opisując emocje i mechanizmy, którymi się kierują.
Na forach i w komentarzach internetowych ludzie wygłaszają często ekstremalne poglądy, do których w prawdziwym życiu raczej by się nie przyznali. Wynika to z powszechnego przekonania, że w internecie jesteśmy anonimowi, więc pozwalamy sobie na więcej, bo wiemy, że nikt nie patrzy. Wielu ludziom puszczają hamulce narzucone przez normy społeczne. Negatywne, a często agresywne komentarze pozwalają wyładować wewnętrzne emocje, odreagować problemy, często nie związane z treścią artykułu.
Wypowiedzi pod konkretnymi artykułami dotyczącymi na przykład funkcjonowania systemu ochrony zdrowia nie zawsze są oceną konkretnych zdarzeń czy osób, a często wynikają z doświadczeń własnych lub bliskich, które miały miejsce w przeszłości, w zupełnie innych okolicznościach i innym miejscu. Potwierdzeniem takich mechanizmów są przytoczone przez pana przykładowe wpisy osób komentujących funkcjonowanie szpitala i oceniających prace jego personelu. Żadna ze wskazanych osób nie była pacjentem SOR, nie była także hospitalizowana w szpitalu w Łęcznej, ale posiada negatywne poglądy na temat jego funkcjonowania.
(...)
POZOSTAŁO 78 PROC. TEKSTU
Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 30 marca w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego.,
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.