reklama
reklama

Łęczna: Pacjenci szpitala dostaną specjalne opaski, by przywołać personel w razie upadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskieDokumentacja medyczna pisana alfabetem Braille'a, aplikacja dla głuchoniemych, specjalne opaski dla pacjentów z ryzykiem upadku. SPZOZ w Łęcznej wydał 917,5 tys. zł na poprawę dostępności szpitala dla osób z niepełnosprawnościami.
reklama

W ramach projektu „Dostępność Plus dla zdrowia” została zakupiona duża tablica dla osób niedowidzących, a także oznakowanie alfabetem Braille'a.

W szpitalu uruchomiono stronę i sieć internetową w standardzie WCAG 2.1, czyli dostępną dla osób z problemami z widzeniem (m.in. z możliwością odpowiedniego powiększenia liter), a także specjalną aplikację dla osób głuchoniemych, dzięki której lepiej skomunikują się z lekarzami.

Ponadto szpital zakupił drukarki Braille'owskie, abg niewidomi i niedowidzący otrzymali dostępną dla siebie historię choroby. Również za pomocą alfabetu Braille'a tacy pacjenci będą mogli wyrażać zgody na operacje. Do tego szpital wdrożył możliwość prowadzenia dokumentacji medycznej z uzyskaniem podpisu kwalifikowanego przez pacjenta.

reklama

Z myślą o osobach, które mają problem z poruszaniem się zakupiono dwa wózki inwalidzkie, które będą stały na zewnątrz pod zadaszeniem. Będzie można z takiego wózka skorzystać, by zawieźć pacjenta do szpitala, a potem odstawić wózek na miejsce.

Szpital kupił także 100 opasek, które pozwalają na monitorowanie czynności życiowych, takich jak tętno czy temperatura.

Kto je otrzyma?  - Podczas przyjęcia każdego pacjenta dokonujemy oceny ryzyka upadku. Kiedy będzie duże, pacjent otrzyma taką opaskę – wyjaśniał na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej zakończonemu projektowi dyrektor SPZOZ w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

- To jest szczególnie ważne, bo jak człowiek upada, to nie ma w swoim otoczeniu systemu przyzywowego, który funkcjonuje najczęściej nad łóżkiem pacjenta, w związku z tym pacjent leżący w jakiejś odległości od łóżka nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy – dodał. 

reklama

I wymienił jeszcze jedną ważną funkcję opasek zapewniającą bezpieczeństwo pacjentom. - Stanowią one z całym systemem i oprogramowaniem wirtualne ogrodzenie, dzięki któremu będziemy w stanie dowiedzieć się, że pacjent wyszedł poza budynek szpitala.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama