Reklama

Reklama

Łęczna: Pół miliona na rozbudowę monitoringu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Pół miliona na rozbudowę monitoringu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wkład własny Łęcznej to jedna piąta, pozostały koszt pokryje dofinansowanie. Miastu, na terenie objętym rewitalizacją, przybędzie dziewiętnaście kamer, zwiększy się też ilość hot spotów.

Reklama

-  Rozbudowa monitoringu realizowana jest w ramach dużego projektu rewitalizacji Starego Miasta, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego - informuje Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. - Całkowity koszt monitoringu wynosi prawie pół miliona złotych, z czego wkład własny gminy to sto tysięcy złotych a czterysta tysięcy złotych to środki zewnętrzne. W ramach zadania zostanie zainstalowanych dziewiętnaście kamer oraz hot spoty na terenie objętym rewitalizacją. Istotnym zadaniem w ramach tego projektu jest rozbudowa Centrum Monitoringu Wizyjnego, gdzie zastosowanie nowoczesnego systemu analityki obrazu pozwoli ograniczyć koszty osobowe, bez konieczności zwiększania obsługi systemu.

Po likwidacji Straży Miejskiej w Łęcznej, przy obsłudze miejskiego monitoringu zatrudniona jest obecnie jedna osoba, o czym burmistrz informował radnych podczas ostatniej sesji. 

 Projekt pod nazwą "Rozbudowa monitoringu miejskiego CCTV i sieci multimedialnej" zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych tygodni. Oprócz zainstalowania dziewiętnastu dodatkowych kamer, zmodernizowane zostaną istniejące Centrum Monitoringu Wizyjnego oraz Serwerownia. W ramach projektu w przestrzeni miejskiej zostaną też zainstalowane urządzenia dostępu do Internetu. 

Wykonawcą robót jest firma YAPIDA Piotr Małyska, która - za kwotę dokładnie 499 852,22 zł - zrealizuje zadanie do końca br. 

Na przeprowadzenie inwestycji Gmina Łęczna pozyskała dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 80 procent całkowitych kosztów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy