Kurs trwa od listopada, zajęcia odbywają się w weekendy.
- Zajęcia są bardzo ciekawe, pracujemy na żywych kwiatkach, pod nadzorem specjalistów z dziedziny florystyki. Kurs kończy się egzaminem państwowym i uzyskaniem tytuł technika florysty.
- Zdobyte umiejętności wykorzystamy do układania bukietów okazjonalnych, będziemy też reprezentować koło gospodyń w konkursach i warsztatach - mówi Anna Warowna z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemcach.
Zawodu florysty uczy się z koleżanką Ewą Adamską, kolejną utalentowaną artystką KGW w Niemcach.
- Na kursie uczymy się o podstawowych zasadach florystycznych, przyswajamy podstawowe wiadomości z zakresu botaniki i budowy roślin. Poznajemy zasady przedłużenia trwałości kwiatów, a także informacje o narzędziach florysty i materiale roślinnym. Pogłębiamy tematykę florystyki okolicznościowej, ślubnej i żałobnej. Wiedzę florystyczną spokojnie można wykorzystywać na co dzień do tworzenia bukietów okolicznościowych, zamiast kupować je w kwiaciarni oraz dekoracji wnętrz, ale też obdarowania kwiatowymi kompozycjami przyjaciół i rodziny - przyznaje kursantka.
Organizatorem bezpłatnego szkolenia w ramach projektu "Lubelska Szkoła Florystyczna" jest Polska Szkoła Florystyczna. Kurs prowadzi Małgorzata Bukalska, dyrektor PSF w Lublinie. Szkolenie w zawodzie florysta obejmuje łącznie 520 godzin w tym zajęcia teoretyczne, praktyczne i praktyki zawodowej w kwiaciarni. Kurs potrwa do czerwca i zakończony będzie egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie florysta przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną.
W kursie florystycznym uczestniczy wójt gminy Spiczyn Dorota Szczęsna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.