Reklama

Reklama

Puchaczów z czwartego na drugie, Łęczna - dwudziesta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Puchaczów z czwartego na drugie, Łęczna - dwudziesta - Zdjęcie główne

Janów Lubelski, 2 grudnia, Adam Grzesiuk, wójt Puchaczowa odbiera nagrodę dla gm. Puchaczów, która zajęła II miejsce w Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021 organizowanym przez Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie wspólnie z Urzędem Statystycznym w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W Janowie Lubelskim 2 grudnia odbył się finał Rankingu Gmin Lubelszczyzny, w którym Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie wspólnie z Urzędem Statystycznym w Lublinie wyłoniły liderów rozwoju społeczno-gospodarczego.

Reklama

To kolejna edycja Rankingu Gmin Lubelszczyzny. Jego wyniki oparte są o dane statystyki publicznej za lata 2018-2020.

 - Laureatem po raz pierwszy zostało miasto Świdnik, na drugim miejscu uplasowała się gmina Puchaczów, która w zeszłorocznym rankingu zajmowała czwarte miejsce, na trzeciej pozycji znajduje się miasto Biłgoraj z awansem z 14. pozycji, należy podkreślić postęp w rozwoju gminy Niedrzwica Duża, która z 19. pozycji awansowała na 9. miejsce - podsumowuje wyniki zestawienia FRDL w Lublinie. 

W ramach rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Jego ideą jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

W tym roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego nawiązała współpracę z Urzędami Statystycznymi w pozostałych województwach i rankingi odbywają się w całej Polsce. 

Pełna Lista Laureatów Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021 - w ramce obok.

Źródło: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy