Reklama

Reklama

Starosta z PiS pisze skargi na działaczki z "Solidarności" i ZNP do Dudy i Broniarza. "Wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne"

Opublikowano: 9 marca 2021 09:32
Autor: Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Starosta łęczyński poskarżył się do szefa "Solidarności" Piotra Dudy i do prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza na ich działaczki z powiatu łęczyńskiego.

Reklama

Choć swoje skargi starosta napisał we wrześniu ub.r. to nadal rzutują na współpracę ze związkowcami. Sprawdziliśmy co zdziałał.

Krzysztof Niewiadomski w pismach do Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i do Ryszarda Proksy, przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania złożył skargę na Wiesławę Stec, przewodniczącą Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Lublinie. Prosił o wyciągnięcie wobec niej konsekwencji dyscyplinarnych.

Starosta opisał, jego zdaniem, niewłaściwe zachowanie przewodniczącej na spotkaniach poświęconych planom utworzenia przedszkola powiatowego. Te spotkania miały miejsce w czerwcu i lipcu ub.r.

Niewiadomski: doszło do napastliwego ataku na starostę

Starosta chciał tworzyć przedszkole ogólnodostępne z oddziałami integracyjnymi, a o zgodę na utworzenie go w Łęcznej prosił radnych miejskich. Dlatego 24 czerwca ub.r przyszedł na posiedzenie komisji oświaty. Potem w skardze napisał, że w urzędzie miejskim, doszło do "niezrozumiałego i napastliwego ataku ukierunkowanego na starostę i zarząd powiatu łęczyńskiego".

Tym atakiem miało być przede wszystkim... odczytanie pisma rodziców niepełnosprawnych dzieci z terenu powiatu, które przekazali radnym miejskim. Krytykowano w nim poradnię prowadzoną przez starostwo. 

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

 

Więcej, w tym co osiągnął starosta i jak jego skargę komentują łęczyńskie działaczki związkowe w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.