Reklama

Reklama

Strażacy u górników w polu Stefanów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Strażacy u górników w polu Stefanów  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Pisaliśmy o poligonach w Hucie Szkła w Ciechankach Krzesimowskich i Zajeździe w Lesie w Ciechankach Łańcuchowskich. W październiku strażacy przećwiczyli też akcje ratowniczo-gaśnicze w Biedronce w Wólce Cycowskiej i na polu wydobywczym Stefanów.

Reklama

W kopalnianych obiektach w Stefanowie - jednym z trzech pól wydobywczych Lubelskiego Węgla Bogdanka - odbyły się ćwiczenia powiatowe. Kierował nimi zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Łęczna i naczelnik wydziału operacyjnego PSP Łęczna oraz komendant Zakładowej Służby Ratowniczej. 

W manewrach uczestniczyli strażacy z JRG Łęczna, Zakładowej Służby Ratowniczej Bogdanki oraz jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, czyli OSP KSRG Cyców, Puchaczów, Spiczyn, Ostrówek i Łęczna.

Celem manewrów było zapoznanie strażaków z JRG Łęczna oraz plutonu ratowniczego powiatu łęczyńskiego ze specyfiką kopalni i instalacji na terenie zakładu oraz występujących  tam zagrożeniami. Szkolenie zakładało przeprowadzenie rozpoznania dotyczącego wewnętrznego i zewnętrznego zaopatrzenia w wodę do celów gaśniczych, dróg dojazdowych do kopalni oraz ewakuacyjnych. Miało na celu sprawdzenie środków łączności i alarmowania oraz zweryfikowanie gotowości operacyjnej strażaków i sprzętu do wykonywania działań ratowniczo-gaśniczych we współpracy z Zakładową Służbą Ratowniczą w LW Bogdanka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy