Reklama

Reklama

Wicestarosta łęczyński buduje Pałac Saski i sam ma już niezły "pałac"

Opublikowano:
Autor:

Wicestarosta łęczyński buduje Pałac Saski i sam ma już niezły "pałac" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Choć Michał Pelczarski w 2021 r. w radzie nadzorczej Spółki Celowej Pałac Saski zasiadał jedynie miesiąc, to już zdążył pobrać 4,1 tys. zł diety. Jednak zarówno obu starostów, jak i wszystkich radnych zarobkami bije na głowę członek zarządu Piotr Rybak, który w ub. roku pobrał aż 335,2 tys. zł pensji dyrektora szpitala w Puławach.

Reklama

A gdy jeszcze doliczymy do tego dietę członka zarządu, okazuje się, że Rybak zarobił ponad dwa razy tyle, co starosta.

Wypasiony mercedes i trzy nieruchomości

W dodatku jego wynagrodzenie w stosunku do 2020 r. wzrosło o 41,1 tys. zł i też kiedy dodamy do tego podwyżkę diety i zbycie papierów wartościowych to widzimy, że łączne dochody Rybaka w ciągu roku wzrosły o 110,1 tys. zł.

Nic więc dziwnego, że posiada on trzy niezłe fury, w tym Mercedesa W-213 z 2018 r. i zgromadził już ponad 402 tys. zł oszczędności. Ma duży dom oraz dwa mieszkania.

W ostatnim czasie ten najbogatszy radny ufundował stypendia dla pięciu najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat – po 100 zł miesięcznie.

Ten to ma chatę!

Zarobków Rybaka nie przebiją obaj starostowie, mimo ubiegłorocznych podwyżek wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Przypomnijmy, że radni podnieśli pensję starosty Krzysztofa Niewiadomskiego do maksymalnej kwoty, dzięki czemu jego wynagrodzenie w skali roku wzrosło o 36,4 tys. zł.

Z kolei wicestarosta Michał Pelczarski zarobił więcej o 32,1 tys. zł. Dodatkowo od 1 grudnia 2021 r. jest on członkiem rady nadzorczej Spółki Celowej Pałac Saski, gdzie za jeden miesiąc pobrał 4,1 tys. zł diety. Spółka ta została powołana do odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie.

Akt założycielski spółki podpisał w listopadzie 2021 r. wicepremier Piotr Gliński z Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że ta partia rządzi również w powiecie łęczyńskim.

Co ciekawe, dom wicestarosty też jest okazały jak pałac: ma 286,5 mkw., a jego wartość to aż 900 tys. zł.

 Radny już bez swojego domu

Z kolei Paweł Woliński nie ma już 200-metrowego domu w Kijanach, który sprzedał, o czym poinformował "Wspólnotę" w ub. roku. Wyceniał go na 800 tys. zł, jednak takiej gotówki mu w 2021 r. nie przybyło.

(...)

Majątki radnych - w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej"

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy