Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

AP LOTOS Gdańsk – GKS Górnik Łęczna. Hat-trick nowej piłkarki z Afryki - Zdjęcie główne

Łęcznianki mają sześć punktów i prowadzą w tabeli Ekstraligi | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Piłkarki Górnika wygrały w sobotę w Gdańsku z AP LOTOS 4:0, a trzy gole w tym spotkaniu strzeliła nowa napastniczka zielono-czarnych - Macleans Chinonyerem.

Faworytki z Łęcznej w sześć minut wbiły rywalkom trzy gole i rozstrzygnęły losy spotkania. W 18. minucie debiutanckie trafienie dla Górnika zaliczyła nowa napastniczka i jednocześnie pierwsza piłkarka zielono-czarnych z Afryki - Macleans Chinonyerem. Pięć minut później było już 2:0 po bramce Aleksandry Posiewskiej, dla której także był to debiutancki gol. Za chwilę łęcznianki podwyższyły prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisała się Macleans.

Ta sama zawodniczka skompletowała hat-tricka w 58 minucie spotkania, ustalając jednocześnie wynik spotkania na 4:0. Po dwóch meczach "Górniczki" mają na koncie sześć punktów i prowadzą w tabeli Ekstraligi.

W następnej kolejce, 28 sierpnia, podejmą na własnym terenie AZS UJ Kraków. Początek meczu o godz. 12.

AP LOTOS Gdańsk – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:3)

Bramki: Macleans 18', 24', 58', Posiewka 23'

AP LOTOS: Ludwiczak – Szewczuk, Okoniewska (46' Włodarczyk), Kołodziejek (46' Kowalczyk), Plotzka (74' Zimecka), Sirant, Stasiulewicz (46' Polańska), Salwa, Słowińska, Dymińska, Tarakanova (66' Preuss).

Górnik: Palińska – Górnicka (37' Kazanowska), Zawadzka, Siwińska, Skupień (46' Giętkowska), Frontczak (46' Kaczor), Ratajczyk, Lefeld, Zając, Posiewka (58' Dereń), Macleans (80' Głąb).