Błękit lepszy od Wiary w sparingu ligowych rywali

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wiara Łęczna

Błękit lepszy od Wiary w sparingu ligowych rywali - Zdjęcie główne

Wiara musiała uznać wyższość Błękitu nawet pomimo czterech strzelonych goli | foto Wiara Łęczna

SportBłękit Cyców w meczu o hokejowym wyniku pokonał ligowego rywala. W drugiej połowie był w stanie odwrócić niekorzystny dla nich wynik.

Błękit Cyców i Wiara Łęczna sprawdziły swoje siły na niecały miesiąc przed startem ligowych rozgrywek lubelskiej klasy "A". Sąsiedzi z tabeli urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki, a przy tym ciekawe widowisko dla zgromadzonych kibiców. W meczu padło aż dwanaście bramek, w tym pięć do przerwy.

Wiara dobrze weszła w to spotkanie. Do przerwy prowadziła z Błękitem 3:2 i wydawało się, że w pojedynku ligowców to oni mogą wyjść zwycięsko. Druga połowa to już jednak zgoła inny obraz spotkania. Bardziej doświadczony zespół z Cycowa był w stanie wykorzystać błędy przeciwnika i trafił do siatki aż pięciokrotnie w drugich czterdziestu pięciu minutach.

Dużo powodów do zadowolenia może mieć Mlambo, który dopisał do swojego konta strzeleckiego hat-tricka. Dużą odmianę wprowadziły zmiany, a grający w drugiej części Mroczek i Terlecki także dołożyli po trafieniu.

Tak efektowna wygrana może z pewnością budzić strach u rywali z tej samej klasy rozgrywkowej. Podopieczni trenera Ziarkowskiego zaimponowali szczególnie w ofensywie, która nie była ich najlepszą stroną w meczach o punkty. Wiara po dobrym początku zdecydowanie zgasła, choć kolejny raz tworzy sobie wiele sytuacji podbramkowych i w większości przypadków potrafi zamienić je na bramki.
Obie ekipy mają jeszcze dużo czasu, by wyeliminować błędy, które pojawiły się w ostatnich meczach sparingowych. Rozgrywki ligowe wznowią już w weekend 30 - 31 marca.

Wiara Łęczna — Błękit Cyców 4:8 (2:3)
Składy:

Wiara: Kowalik — Gwóźdź, Pisarczyk, Żurawski, Kraszkiewicz, Rojek, Jasik, Macieńko, Kędzierski, Grosiak, Lipski

Błękit: Latała — Sidorowski, R. Bronowicki, Gajus, Serafin, Bednaruk, Sowa, G. Bronowicki, Aftyka, Mlambo, Sido. Ponadto zagrali: Tkacz, Mroczek, Terlecki, Xolanii, Stopa, M. Bednaruk, Szostakiewicz

Gole: Kędzierski x2, Lipski x2 - Mlambo x3, Bednaruk, Terlecki, Mroczek, Aftyka