Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/Archiwum

Dotkliwa porażka w górniczych derbach. Piłkarki Górnika rozbite na własnym stadionie - Zdjęcie główne

Sobotnia przegrana to już szósta porażka piłkarek Górnika w bieżącym sezonie Orlen Ekstraligi | foto GKS Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Katowiczanki wyraźnie lepsze od łęcznianek w meczu dwóch zespołów z czołówki Orlen Ekstraligi Kobiet.

To było starcie trzeciego w tabeli GKS-u Górnika Łęczna z drugim GKS-em Katowice, jednocześnie aktualnym mistrzem Polski. W sobotę zielono-czarne podejmowały ekipę z Górnego Śląska na swoim stadionie.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Pierwszego gola dla przyjezdnych strzeliła w 61. minucie Amelia Bińkowska. Niespełna 20 minut później było 2:0, bo na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Słowińska.

W 84. minucie trzecią bramkę dla GKS-u zdobyła Aleksandra Nieciąg, a w doliczonym czasie gry rezultat na 4:0 ustaliła Klaudia Maciążka.

GKS Górnik Łęczna przegrał z GKS-em Katowice 0:4.

Po 14. meczach "Górniczki" mają na koncie 22 punkty i zajmują szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz zielono-czarnych w sobotę, 23 marca, a rywalem Górnika będą Czarni Sosnowiec. Podopieczne trenera Patryka Błaziaka zagrają na wyjeździe. Pierwszy gwizdek o godz. 15.

GKS Górnik Łęczna - GKS Katowice 0:4 (0:0)
Bramki: Bińkowska 61', Słowińska 78', Nieciąg 84', Maciążka 90'.
Górnik: Urbańczyk - Skupień, Kazanowska, Cyraniak, Zawadzka, Hałatek (69' Drąg), Dereń (57' Posiewka, 82' Skrzypczak), Kłoda, Piętakiewicz (69' Nestorowicz), Faboca, Rapacka.
Katowice: Seweryn - Olszewska, Hajduk, Grzybowska, Nieciąg (87' Kulig), Misztal, Turkiewicz (80' Grzegorczyk), Słowińska, Bińkowska (70' Włodarczyk), Brzęczek (46' Maciążka), Bednarz (80' Konkol).
Żółte kartki: Drąg - Grzegorczyk.