Wisła Płock - Górnik Łęczna. Pierwsza porażka pod wodzą Pavola Stano

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Wisła Płock - Górnik Łęczna. Pierwsza porażka pod wodzą Pavola Stano - Zdjęcie główne

To trzeci gol Marko Roginicia w tym sezonie, drugi strzelony w potyczkach z Wisłą Płock | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Nieudany wyjazd piłkarzy Górnika do Płocka. W meczu zamykającym 23. kolejkę Fortuna 1. Ligi łęcznianie przegrali na wyjeździe z Wisłą 1:2.

Poniedziałkowe spotkanie było szczególne dla nowego szkoleniowca Górnika - Pavol Stano nie tak dawno pracował przecież dla "Nafciarzy". Słowak przyjeżdżał do Płocka ze swoim zespołem licząc na przedłużenie do pięciu gier serii meczów bez porażki.

Gospodarze otworzyli wynik w 27. minucie, gdy po podaniu z głębi pola do sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim doszedł Jakub Grič i przelobował bramkarza Górnika.

Łęcznianie wyrównali w 69. minucie - na lewym skrzydle przebił się İlkay Durmuş, który dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki precyzyjnie uderzył Marko Roginić. To trzeci gol Chorwata w tym sezonie, drugi strzelony w potyczkach z Wisłą Płock.

Kilka minut później z boiska wyleciał Souleymane Cissé, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Ostatnie słowo należało do "Nafciarzy". W 4. minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celny i skuteczny strzał głową oddał Marcin Biernat, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw zielono-czarnych.

Wisła Płock wygrała w poniedziałek z Górnikiem Łęczna 2:1. To pierwsza porażka "Górników" pod wodzą trenera Pavola Stano i jednocześnie czwarta w tym sezonie.

Po 23. kolejkach Górnik zajmuje 10. miejsce w Fortuna 1. Lidze z dorobkiem 35 punktów. Kolejne spotkanie zielono-czarni rozegrają u siebie, a ich rywalem będzie Znicz Pruszków. Te zawody zostaną rozegrane w niedzielę, 17 marca, o godz. 15.

Wisła Płock - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
Bramki: Grič 27', Biernat 90'+4 - Roginić 69'.
Wisła: Kamiński - Vallo (79' Janus), Haglind-Sangré (79' Niepsuj), Biernat, Chrzanowski, Hiszpański - Jime (70' Laskowski), Grič, Szwoch, Tomczyk (60' Gerbowski) - Sekulski (60' Westermark).
Górnik: Gostomski - Bednarczyk, Cissé, Klemenz, Dziwniel (62' Durmuş) - Młyński (87' Podliński), Deja, Fazlagić, Łukasiak (83' Starzyński), Gąska (63' Warchoł) - Roginić (83' Zbozień).
Żółte kartki: Grič, Biernat - Cissé, Zbozień, Deja.
Czerwona kartka: Cissé 75' (za dwie żółte).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).