Efektowna wygrana "Górniczek". Piłkarki z Łęcznej ograły GKS Katowice

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łeczna/facebook.com

Efektowna wygrana "Górniczek". Piłkarki z Łęcznej ograły GKS Katowice - Zdjęcie główne

foto GKS Górnik Łeczna/facebook.com

Sport Festiwal strzelecki urządziły sobie w niedzielę w sparingu z GKS-em Katowice mistrzynie Polski. Piłkarki Górnika rozbiły 6:1 drużynę z Górnego Śląska.

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym łęcznianki rozegrały z TME UKS SMS Łódź, który zielono-czarne wygrały 3:2. Starcie z katowiczankami, szóstymi w tabeli Ekstraligi na półmetku rozgrywek, było pierwotnie zaplanowane na poprzedni tydzień, ale intensywne opady śniegu uniemożliwiły rozegranie tego sparingu. Mecz udało się zorganizować w niedzielę, 7 lutego. Górnik zmierzył się z GKS-em w Nowinach (woj. świętokrzyskie).

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem mistrzyń Polski, bramkę zdobyła Małgorzata Grec. Dużo więcej na boisku działo się po przerwie. Zaraz po wznowieniu gry na 2:0 podwyższyła Nikola Karczewska, a dwie minuty później na listę strzelczyń wpisała się Ewelina Kamczyk.

Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza poszły za ciosem i w 58 minucie na 4:0 trafiła Emilia Zdunek, a sześć minut później bramkę zdobyła Roksana Ratajczak. W 77 minucie siódmego gola dla Górnika strzeliła Maja Osińska. Rywalki odpowiedziały jedynie bramką honorową w 81 minucie gry.

Pierwszy ligowy mecz w 2021 roku zielono-czarne rozegrają 6 marca, gdy podejmą w Łęcznej Rolnika Biedrzychowice.

GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna 1:6 (0:1)
Bramki: Maciążka 81' - Grec 25', Karczewska 49', Kamczyk 51', Zdunek 58', Ratajczyk 64', Osińska 77'.
Górnik: Palińska (64' Zielińska) – Dyguś (60' Rżany), Górnicka, Zawadzka (64' Kazanowska), Zając (46' Niedbała), Siwińska (46' Ratajczyk), Grec (60' Kaczor), Hmirova (46' Rapacka), Zdunek (66' Osajkowska), Kamczyk (60' Głąb), Karczewska (64' Osińska).