GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków. Piłkarki Górnika pokazały charakter

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków. Piłkarki Górnika pokazały charakter - Zdjęcie główne

GKS pokonał AZS UJ 4:2, co dało łęczniankom awans na pierwsze miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Podopieczne trenera Roberta Makarewicza wygrały w sobotę na własnym boisku 4:2 z AZS UJ.

Występujące w piłkarskiej Orlen Ekstralidze łęcznianki w sobotę podejmowały na swoim stadionie czwarty w tabeli AZS UJ Kraków.

Początek meczu lepiej ułożył się dla przyjezdnych, które w 23. minucie wyszły na prowadzenie po trafieniu Aleksandry Pleban. Faworytki z Łęcznej długo nie potrafiły przełamać defensywy rywalek. Udało się dopiero w 58. minucie Klaudii Lefeld.

To rozwiązało worek z bramkami. Zielono-czarne 16 minut później prowadziły już 3:1, bo dwa razy na listę strzelczyć wpisała się Klaudia Miłek.

I choć Julia Dyśkowska w 78. minucie pokonała Annę Palińską, to ostatnie słowo należało do Górnika - gola na 4:2 strzeliła Lefeld.

GKS pokonał AZS UJ 4:2, co dało łęczniankom awans na pierwsze miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi. Po 14. spotkaniach zielono-czarne mają 35 punktów, o jeden punkt mniej mają GKS Katowice i UKS SMS Łódź. W następnej kolejce "Górniczki" zagrają na wyjeździe w meczu na szczycie z ekipą z Katowic. Ten mecz 19 marca o godz. 10.30.

GKS Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 4:2 (0:1)
Bramki: Lefeld 58', 90', Miłek 72', 74' - Pleban 23', Dyśkowska 78'.
Górnik: Palińska – Bużan, Kazanowska, Głąb, Zając, Litwiniec, Kaczor, Rapacka, Dereń (55' Lefeld), Fabova, Miłek.
AZS UJ: Klabis – Smaza, Nieciąg, Mordel, Zapała, Dyśkowska, Woźniak, Pleban, Malinowska, Wójcik, Derus.
Żółte kartki: Nieciąg 10, Mordel 45.
Sędziowała: Anna Adamska.