GKS Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin. Piłkarki GKS-u wróciły na właściwe tory

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin. Piłkarki GKS-u wróciły na właściwe tory - Zdjęcie główne

Wszystkie bramki niedzielnego meczu padły w pierwszej połowie. Najpierw dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Fabova, dając Górnikowi prowadzenie 2:0 | foto GKS Górnik Łęczna

SportW 16. kolejce piłkarskiej Orlen Ekstraligi Kobiet GKS wygrał na swoim boisku z Pogonią Szczecin 2:1.

Wszystkie bramki niedzielnego meczu padły w pierwszej połowie. Najpierw dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Fabova, dając Górnikowi prowadzenie 2:0. Tuż przed przerwą golem dla Pogoni odpowiedziała Roksana Ratajczyk.

Po zmianie stron goli już nie było. GKS wygrał z Pogonią 2:1. Po 16. meczach łęcznianki mają 38 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi ze stratą dwóch punktów do liderującego GKS-u Katowice.

W najbliższy weekend będzie przerwa na mecze reprezentacji narodowych. W następnej kolejce, 16 kwietnia (niedziela), "Górniczki" zagrają u siebie z Czarnymi Sosnowiec.

GKS Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
Bramki: Fabova 14', 34' – Ratajczyk 45'.
Górnik: Palińska – Bużan, Kazanowska, Głąb, Skupień, Litwiniec (65' Szymczak), Kaczor (86' Ratković), Rapacka (77' Sikora), Lefeld, Fabova (86' Dębińska), Miłek (65' Dereń).
Pogoń: Radkiewicz – Giętkowska, Łaniewska, Garbowska (62' Oleszkiewicz), Michalczyk, Dyguś, Shahbazyan, Ratajczyk, Kuśmierczyk, Zdunek, Szymaszek.
Żółte kartki: Ratković.
Sędziowała: Agnieszka Olesiak.