Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna pokonał AP LOTOS Gdańsk. Świetny debiut trenera Roberta Makarewicza - Zdjęcie główne

Górnik wygrał 7:0. Co ciekawe, łęcznianki powtórzyły wynik z poprzedniej kolejki, gdy w takich samych rozmiarach pokonały Śląsk Wrocław | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Kapitalnie swoją pracę z drużyną mistrza Polski w piłce nożnej kobiet rozpoczął Robert Makarewicz. Piłkarki Górnika rozbiły w niedzielę na swoim boisku AP LOTOS Gdańsk 7:0.

Starcie z drużyną znad Morza Bałtyckiego było premierowym meczem Roberta Makarewicza w roli szkoleniowca zielono-czarnych. W ubiegłym tygodniu były szkoleniowiec m.in. Lewartu Lubartów został następcą Piotra Mazurkiewicza.

Łęcznianki były zdecydowanym faworytem meczu z drużyną z dolnej części tabeli Ekstraligi. Zielono-czarne stosunkowo długo kazały czekać na otwarcie wyniku spotkania, bowiem dopiero w 38 minucie do bramki gdańszczanek trafiła Nikola Karczewska, która wykorzystała podanie Emilii Zdunek. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższyła Ewelina Kamczyk, wykorzystując karnego podyktowanego za zagranie ręką gości.

Gospodynie kontynuowały strzelanie tuż po zmianie stron, gdy efektowną bramką zza pola karnego popisała się Zdunek. W 58 minucie po podobnym uderzeniu na 4:0 gola strzeliła Patricia Hmirova. Nie minęły dwie minuty, a piątą bramkę dla GKS-u zdobyła Karczewska, która w końcówce skompletowała hat-tricka. W międzyczasie na listę strzelczyń wpisała się Kamczyk, ponownie z rzutu karnego.

Górnik wygrał 7:0. Co ciekawe, łęcznianki powtórzyły wynik z poprzedniej kolejki, gdy w takich samych rozmiarach pokonały Śląsk Wrocław. W najbliższą środę, 21 kwietnia, "Górniczki" zagrają na wyjeździe z pierwszoligowym Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski. Z kolei w sobotę, 24 kwietnia, zmierzą się Ekstralidze na wyjeździe z GKS-em Katowice.

GKS Górnik Łęczna – AP LOTOS Gdańsk 7:0 (2:0)
Bramki: Karczewska 38', 60', 78', Kamczyk 42' (k), 77' (k), Zdunek 49', Hmirova 58',
GKS Górnik: Zielińska – Dyguś (58' Kazanowska), Górnicka (82' Głąb), Zawadzka (18' Lefeld), Zając – Siwińska, Ratajczyk (61' Kaczor) – Hmirova, Zdunek (68' Osińska), Kamczyk – Karczewska. Trener: Robert Makarewicz.
AP LOTOS: Kołacz – Kołodziejek (46' Stasiulewicz), Salwa, Zimecka (68' Khuda), Plotzka – Szewczuk (46' Formela), Słowińska, Bużan, Rompa (51' Włodarczyk) – Kowalczyk (46' Preuss), Okoniewska. Trener: Tomasz Borkowski.
Żółte kartki: Ratajczyk 32' – Plotzka 45', Stasiulewicz 55', Włodarczyk 65'.
Sędziowała: Karolina Bojar-Stefańska.