Górnik Łęczna grał z Wisłą Kraków. Jeden gol w ostatnim sparingu

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna grał z Wisłą Kraków. Jeden gol w ostatnim sparingu - Zdjęcie główne

Rozstrzygające trafienie padło w ostatnich minutach spotkania Wisły z Górnikiem, a jego autorem był Szymon Sobczak | foto Górnik Łęczna

Sport Do startu Fortuna 1. Ligi po zimowej przerwie zostało kilka dni. W ostatnim meczu kontrolnym łęcznianie zmierzyli się z Wisłą Kraków, swoim ligowym rywalem.

Sobotnie spotkanie rozegrane w Myślenicach było dla podopiecznych trenera Pavola Stano piątym i zarazem ostatnim sparingiem w przerwie zimowej. Było to także drugie starcie kontrolne z ligowym rywalem zielono-czarnych.

Gostomski i spółka przegrali w sobotę z Wisłą Karków 0:1. Rozstrzygające trafienie padło w ostatnich minutach spotkania, a jego autorem był Szymon Sobczak. W drużynie Górnika wystąpił jeden zawodnik testowany. Grano dwie części po 50 minut. Krakowianie mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Vullneta Bashy.

W ramach przygotowań "Górnicy" rozegrali dwa mecze z trzecioligowcami - pokonali 3:1 Świdniczankę Świdnik i wygrali 2:0 z GKS-em Bełchatów. Przegrali 1:2 z ekstraklasową Puszczą Niepołomice oraz ulegli dwóm ligowym rywalom - 2:3 Stali Rzeszów i 0:1 Wiśle Kraków.

Teraz czas na walkę o punkty i oficjalny debiut Pavola Stano w roli trenera Górnika. W piątek, 16 lutego, łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Miedzią Legnica. Pierwszy gwizdek o godz. 18.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Sobczak 95'.
Wisła: Ratón (67' Stępak) - Jaroch (67' Szot), Uryga (67' Łasicki), Colley (67' Basha; 87' Kutwa), Krzyżanowski (67' Satrústegui) - Villar (67' Bregu), Sapała (67' Duda), Carbó (67' Talar), Román (67' Żyro), Alfaro (67' Olejarka) - Rodado (67' Sobczak).
Górnik: Gostomski - Bednarczyk (51' Dziwniel), de Amo (80' Sienicki), Cissé (65' Bednarczyk), Grabowski (51' zawodnik testowany), Deja (65' Steszuk), Łukasiak (80' Wachowicz), Żyra (42' Warchoł), Młyński (80' Małyska), Durmuş (51' Podliński), Roginić (65' Janaszek).
Żółta kartka: Carbó.
Czerwona kartka: Basha 86' (za faul).
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).