Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Górnik Łęczna grał ze Śląskiem Wrocław. Fatalne otwarcie sezonu zielono-czarnych - Zdjęcie główne

Piłkarki Górnika straciły w dwóch meczach tego sezonu aż siedem goli | foto GKS Górnik Łęczna

SportNie tak początek sezonu 2024/2025 w Orlen Ekstralidze wyobrażały sobie piłkarki GKS-u. Górnik przegrał w niedzielę drugi mecz w rozgrywkach, tym razem na własnym terenie.

W 1. kolejce Orlen Ekstraligi "Górniczki" zostały rozgromione 2:5 na wyjeździe przez Pogoń Szczecin. Mierząca w powrót do ścisłej czołówki ligi ekipa GKS-u chciała się za wszelką cenę zrehabilitować w drugiej serii gier. Tym bardziej, że było to premierowe spotkanie w Łęcznej. Rywalkami zielono-czarnych były piłkarki Śląska Wrocław.

Do przerwy bramek nie było. Wynik spotkania tuż po przerwie otworzyła Karolina Gec, dając prowadzenie zespołowi z Dolnego Śląska.

Podopiecznym trenera Patryka Błaziaka udało się wyrównać 20 minut później. Na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Lefeld i było 1:1.

Szalę zwycięstwa na korzyść wrocławianek w 81. minucie spotkania przechyliła Joanna Wróblewska, wykorzystując rzut karny.

Więcej goli w tym meczu nie było. GKS Górnik Łęczna przegrał na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1:2 i po dwóch meczach ma na koncie zero punktów i bilans bramkowy 3:7.

W następnej kolejce zielono-czarne zagrają na wyjeździe z APLG Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 16.

GKS Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Bramki: Lefeld 68' - Gec 48', Wróblewska (k) 81'.

GKS: Macała - Skupień, Zawadzka, Sanford, Głąb (67' Piętakiewicz), Kłoda, Ostrowska (59' Sikora), Lefeld, Ratajczyk, Jędrzejewicz (59' Posiewka), Rędzia (59' Cyraniak).

Śląsk: Wieczerzak - Piórkowska, Gec, Marcelina Buś (64' Polrolniczak), Martyna Buś (64' Wyrwas), Żurek, Sitarz, Kozarzewska (70' Ziemba), Wróblewska, Jędrzejewska (87' Czudecka), Guzik.

Żółte kartki: Kłoda, Cyraniak - Jędrzejewska.