Górnik Łęczna rozbity przez Koronę Kielce. Na szczęście to tylko sparing

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna rozbity przez Koronę Kielce. Na szczęście to tylko sparing - Zdjęcie główne

"Górnicy" mają za sobą cztery sparingi. Poza porażką z Koroną, odnotowali też przegraną z Hapoelem Beer Szewa (na zdj.) oraz wygrane ze Zniczem Pruszków i Pogonią Siedlce | foto Górnik Łęczna

SportPiłkarze pierwszoligowego Górnika szykują się do sezonu 2024/2025. Na zgrupowaniu w Kielcach zmierzyli się z ekstraklasową Koroną. Podopieczni trenera Pavola Stano zostali rozgromieni.

Od 1 lipca "Górnicy" przebywają na zgrupowaniu w Kielcach. W sobotę rozegrali swój czwarty sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Zielono-czarni zmierzyli się na Suzuki Arenie w Kielcach z miejscową Koroną, 14. drużyną poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy. Spotkanie rozegrano w dwóch 60-minutowych częściach.

Kibice Górnika mają powody do niepokoju. Gospodarze rozbili bowiem łęcznian aż 6:1. Trzy gole dla Korony strzelił Hiszpan Adrian Dalmau, po jednym trafieniu dołożyli Jewgienij Szykawka, Miłosz Strzeboński i Daniel Bąk. Honorową bramkę dla Górnika zdobył testowany Słowak Branislav Spáčil.

Wcześniej "Górnicy" wygrali mecze kontrolne z ligowymi rywalami - Zniczem Pruszków (2:1) i Pogonią Siedlce (3:1), a także przegrali z izraelskim Hapoelem Beer Szewa (1:4). Kolejny sparing w środę, 10 czerwca, gdy rywalem zielono-czarnych będzie reprezentacja Izraela do lat 23. Na koniec przygotowań Górnik zmierzy się jeszcze z drugoligową Wieczystą Kraków.

Pierwszy mecz sezonu 2024/2025 w Betclic 1. Lidze łęcznianie zagrają 20 lipca. Zaczną od wyjazdu na teren beniaminka - Stali Stalowa Wola.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:1 (2:1)
Bramki: Szykawka 35', Strzeboński 41', Dalmau 67', 100', 113', Bąk 84' - Spáčil 5'.
Korona: (I połowa) Dziekoński - Długosz, Malarczyk, Trojak, Matuszewski - Trejo (38' Chojecki), Kamiński, Strzeboński, Pascu, Konstantyn - Szykawka. (II połowa) Mamla - Zwoźny, Kośmicki, Seweryś, Pięczek - Błanik, Hofmeister, Nagamatsu, Bąk (104' Chojecki), Fornalczyk - Dalmau.
Górnik: (I połowa) Pindroch - zawodnik testowany I, Broda, Szabaciuk, Bednarczyk, Deja, Spáčil, Malamis, Żyra, Roginić, Banaszak. (II połowa) Woźniak (101' Olszak) - zawodnik testowany II (101' Turek), zawodnik testowany III, de Amo (101' Rojek), Zbozień, Steszuk, Janaszek, Traoré, Durmuş, Litwa, Turski.