Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów. Cenny remis w pierwszym ligowym meczu nowego trenera - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Piłkarze występującego w Fortuna 1. Lidze Górnika zremisowali w Łęcznej 1:1 z Ruchem Chorzów.

Dla Ireneusza Mamrota niedzielny mecz w Łęcznej z walczącym o awans Ruchem Chorzów był pierwszym spotkaniem w zielono-czarnych o ligowe punkty. Faworytem tego starcia wydawali się goście, znajdujący się w czubie tabeli Fortuna 1. Ligi. Łęcznianie podchodzili do tego spotkania podbudowani awansem do półfinału Fortuna Pucharu Polski - historyczny sukces zapewniła im wygrana z drugoligową Pogonią Siedlce.

Wynik niedzielnego meczu otworzył Karol Podliński, który trafił do bramki Ruchu w 21. minucie gry. Przyjezdni wyrównali po przerwie - Macieja Gostomskiego pokonał w 61. minucie spotkania Szymon Kobusiński. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1.

Dla Górnika był to ósmy remis w tym sezonie. Po 22. meczach zielono-czarni mają na koncie 23 punkty i zajmują 13. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. W kolejnej serii gier zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. Mecz w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
Bramki: Podliński 21' – Kobusiński 61'.
Górnik: Gostomski – Zbozień, Cisse, de Amo, Łychowydko – Kozak, Lewkot (75' Grzeszczyk), Kryeziu, Tkacz (67' Szramowski), Krykun – Podliński.
Ruch: Bielecki – Kasolik, Baranowski, Szywacz – Wójtowicz, Sedlak, Sikora, Janoszka (46' Swędrowski), Moneta (46' Maj) - Szczepan (85' Pląskowski), Feliks (46' Kobusiński).
Żółte kartki: Szczepan, Baranowski, Szywacz.
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Widzów: 1251.