Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz. Znowu szybko stracili gola, tym razem odrobili straty - Zdjęcie główne

Karol Turek strzelił w niedzielę swojego debiutanckiego gola w barwach Górnika | foto Górnik Łęczna

Sport Zielono-czarni już drugi raz w tym sezonie zaczęli mecz od straty gola. Udało im się jednak błyskawicznie odpowiedzieć i ostatecznie po spotkaniu z Sandecją dopisali do swojego dorobku pierwszy punkt w bieżących rozgrywkach.

Po porażce w premierowej kolejce Fortuna 1. Ligi podopieczni trenera Marcina Prasoła chcieli za wszelką cenę pokazać się z jak najlepszej strony. Tym bardziej, że starcie z Sandecją w Łęcznej było także pierwszym meczem domowym zielono-czarnych w bieżących rozgrywkach.

"Górnicy" zaczęli niemal tak samo, jak w Niepołomicach. Czyli fatalnie. W meczu z Puszczą stracili gola już w 1. minucie, w spotkaniu z Sandecją dali rywalom trafić do siatki w 6. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Walski, który pokonał Macieja Gostomskiego skutecznym uderzeniem z rzutu karnego.

Na szczęście dla gospodarzy, byli w stanie odpowiedzieć bardzo szybko. W 8. minucie wyrównał Karol Turek. Dla 22-letniego wychowanka Górnika był to pierwszy gol strzelony dla zielono-czarnych.

Jak się później okazało, były to jedyne gole tego spotkania. Górnik zremisował przed własną publicznością z Sandecją 1:1.

W następnej kolejce Górnik zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, beniaminkiem Fortuna 1. Ligi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 lipca, o godz. 15.

Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Bramki: Turek 8' - Walski 6' (k).

Górnik: Gostomski – Lichowydko, Biernat, De Amo, Turek (84' Lobato), Serrano (61' Banaszak), Kryeziu, Krykun (77' Kwiatkowski), Szramowski (61' Pierzak), Gąska (76' Grzeszczyk), Podliński.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn, Słaby, Kosakiewicz (68' Boczek), Walski, Kasprzak (69' Nawotka), Merebaszwili, Chmiel, Kapica (33' Iskra), Wróbel.

Żółte kartki: Serrano, Kryeziu, de Amo - Chmiel, Szufryn.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).